Sunrise Festival nie odbędzie się w tym roku. Organizatorzy przełożyli wydarzenie na rok następny.

„Wierzyliśmy, że pandemia nie pokrzyżuje nam planów i wspólnie będziemy świętowali nasze osiemnaste urodziny (…) To wręcz nieprawdopodobne, ale z uwagi na panującą sytuację podjęliśmy decyzję o przełożeniu tegorocznej edycji Sunrise Festival na kolejny rok. Informujemy o tym z głębokim smutkiem, ale jesteśmy świadomi, że Wasze zdrowie i życie jest wartością nadrzędną. Jesteśmy odpowiedzialni. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której ktoś z Was mógłby zostać zakażony podczas naszego wydarzenia”

Tak dzisiaj ze smutkiem organizatorzy Sunrise Festival poinformowali o swojej decyzji. Jednocześnie podali datę następnego wydarzenia – odbędzie się ono 23-25 lipca 2021 roku. Organizatorzy apelują, by nie zwracać biletów, ale je zatrzymać.

  • Bez Waszej pomocy możemy nie przetrwać, dlatego prosimy – jeżeli nie musicie, nie zwracajcie biletów i przyłączcie się do akcji #zatrzymajbilet. Zaufajcie nam – Wasza decyzja o niezwracaniu biletów będzie tego warta i na pewno się nie zawiedziecie. W związku ze zmianą terminu Festiwalu przygotowujemy dodatkowe bonusy dla osób, które zdecydują się zatrzymać bilet. Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli kontynuować organizację jedynego takiego festiwalu w tej części Europy – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Organizatorzy zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby 18.edycja była niezapomniana.

  • Pomóżcie nam przetrwać, a za rok – podczas 18 edycji Festiwalu powrócimy silni jak nigdy wcześniej! „Po każdej burzy wychodzi słońce” – mówił wielokrotnie DJ-Kris grając w kołobrzeskim amfiteatrze. Niech to zdanie przyświeca nam wszystkim.

Organizatorzy kończą komunikat zachętą do dbania o siebie, o higienę oraz o to, by jeśli tylko można – zostać w domu.