Poczta Polska rozpoczyna sprzedaż maseczek. Niestety, cena nie zachwyca

Poczta Polska wprowadza od kwietnia do sprzedaży maseczki ochronne wielokrotnego użytku. Wyprodukowane w Polsce maseczki będą dostępne w placówkach pocztowych oraz w sklepie internetowym spółki. Poczta planuje także wprowadzenie do oferty żeli do dezynfekcji rąk.

Jak poinformowała przed chwilą Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej, już za kilka dni wprowadzone zostaną do sprzedaży maseczki ochronne wielokrotnego użytku w cenie 9,99 zł za sztukę. Pierwsze partie maseczek są już dostępne w placówkach w woj. mazowieckim i łódzkim. Kolejne dostawy sukcesywnie będą realizowane w tym tygodniu. Maseczki będą dostępne w placówkach pocztowych na terenie całego kraju najpóźniej 20 kwietnia. Produkt będzie można także kupić w sklepie internetowym w paczkach po 5 sztuk, ale cena za komplet wynosi 49,95 zł.

Czy coś odróżnia te maseczki od innych, które są produkowane nierzadko we własnym zakresie? Jak podaje Poczta, są to maseczki polskiego producenta Prakt Practical Equipment Sp. z o.o. są wykonane ze specjalistycznej tkaniny MEDICO dającej komfort użytkowania i zapewniającej izolację przed czynnikami zewnętrznymi. Parametry tkaniny umożliwiają jej wielokrotne pranie w temperaturze do 95 st. C (w celu dezynfekcji). Tkanina spełnia wymagania norm: PN-P-84525:1998 i PN-EN ISO 13688:2013–12. Są wykonane z tkaniny wytrzymałej na rozdzieranie i tarcie; cechuje je niska kurczliwość; są łatwe w konserwacji; ponadto tkanina spełnia wymogi leasingu ze względu na wytrzymałość mechaniczną po 50 cyklach prania i suszenia bębnowego w temperaturze 95 st. Celsjusza. Istnieje również możliwość wybielania i prasowania.

Poczta planuje wprowadzenie w kwietniu do sprzedaży w placówkach pocztowych żeli do dezynfekcji rąk. Zważywszy na fakt, że od najbliższego czwartku istnieje nakaz zakrywania twarzy i nosa, cena zaoferowana przez Pocztę Polską jest po prostu wysoka.

Fot. Poczta Polska