Karuzela wstrzymała inwestycję? Jest raport wykonawcy

Zarówno portal Money.pl jak i główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych poinformowały, że Karuzela Kołobrzeg wstrzymała inwestycję budowy centrum handlowego.  O fakcie tym poinformowała spółka akcyjna Dekpol, wykonawca inwestycji “Karuzela” w Budzistowie.

Raport z GPW brzmi następująco:

“W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 3/2020 z dnia 21 stycznia 2020 r. w sprawie zawarcia z Karuzela Kołobrzeg Sp. z o.o. _”Zamawiający”_ umowy oraz aneksu do umowy o generalne wykonawstwo inwestycji – centrum handlowego Karuzela Kołobrzeg, Zarząd Dekpol S.A. _”Wykonawca”_ informuje, że w dniu 9 kwietnia 2020 r. otrzymał informację, iż w związku z zaistniałą sytuacją, jaką jest pojawienie się epidemii SARS-CoV-2 i negatywnych jej konsekwencji dla Zamawiającego, Zamawiający jest zmuszony do natychmiastowego wstrzymania realizacji tej inwestycji. W ocenie Zamawiającego obecna sytuacja epidemii stanowi siłę wyższą, która doprowadziła do nadzwyczajnej zmiany stosunków, o której mowa w art. 357_1_ Kodeksu Cywilnego”.

Przypomnijmy: Dekpol, spółka notowana na GPW,  21 stycznia br. zawarła z “Karuzelą Kołobrzeg” umowę oraz aneks do umowy o generalne wykonawstwo inwestycji. Podczas gdy “Karuzela” wstrzymuje kołobrzeską inwestycję, wykonawca – Dekpol kontynuuje prace na innych swoich inwestycjach, w tym dla 7R, zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa:

“W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa wprowadziliśmy na wszystkich naszych budowach rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo pracowników oraz podwykonawców. Zdrowie i życie ludzkie jest najważniejsze. Kontynuujemy prace budowlane dotyczące realizacji poszczególnych kontraktów i na chwilę obecną jesteśmy przekonani o możliwości  dotrzymania ustalonych terminów” – czytamy w komunikacie Dekpolu.

Nie wiadomo na tę chwilę, co dokładnie oznaczają “negatywne konsekwencje epidemii” oraz “nadzwyczajna zmiana stosunków”- dziś już nie udało nam się pozyskać więcej szczegółów. Jeśli tylko uda nam się porozmawiać z przedstawicielem “Karuzeli” po świętach, natychmiast będziemy Państwa informować.

Zobacz:

Raport z GPW: tutaj

Informacja z Money.pl: tutaj