„Barka” w podwójnie trudnej sytuacji

Ostatni dzień przed świętami i jedyny, kiedy można zrobić obrót w restauracjach, które i tak mają obniżone dochody.  Jedną z najtrudniejszych obecnie sytuacji ma restauracja „Barka”, której właścicielem jest Jerzy Pletty, znany w Kołobrzegu miłośnik ryb i dobrego smaku. Nie dość, że restauracja realizuje tylko dania na wynos, to jeszcze dziś odcięto praktycznie dostęp do wejścia głównego – wszystko przez realizację inwestycji na ulicy Zwycięzców.

Jak się dowiedzieliśmy, nikt nie powiadomił właścicieli restauracji, że to dziś zamkną im dojście do głównego wejścia. „Barka”, mimo iż sama jest w trudnej sytuacji, rozwoziła darmowe posiłki do osób potrzebujących pomocy. Teraz sami zostali bez pomocy.  Klienci widząc inwestycję po prostu zawracają, efektem czego są tylko dwa wydane posiłki w ciągu dzisiejszego dnia.

Inną sprawą jest to, że przejścia na budowie nie są zabezpieczone i ludzie chodzą po placu budowy, wędrując nawet pomiędzy ciężkim sprzętem.  Do sprawy tej inwestycji jeszcze wrócimy.

Urząd Miasta informował wszystkich o zakresie inwestycji, jednak nie jest w stanie poinformować o takich szczegółach, jakie miały miejsce dzisiaj.