Przedłużona kontrola na granicach do 13 kwietnia

Do 13 kwietnia br. przedłużona została tymczasowo przywrócona kontrola na granicy wewnętrznej, co oznacza, że granicę z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą w dalszym ciągu można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Zostają utrzymane ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do Polski i zaostrza się zasady obowiązkowej kwarantanny dla osób przekraczających polską granicę.

Granicę wewnętrzną można przekraczać w następujących miejscach:

  • na granicy z Niemcami przez przejścia drogowe – Jędrzychowice, Olszyna, Świecko, Krajnik Dolny, Kołbaskowo, Świnoujście-Garz, Zgorzelec, Gubin, Słubice, Kostrzyn nad Odrą. W ruchu pieszym: Zgorzelec, Gubin, Słubice, Kostrzyn nad Odrą.
  • na granicy z Litwą: Budzisko, Ogrodniki;
  • na granicy ze Słowacją: Barwinek, Chyżne;
  • na granicy z Czechami:
    – przez przejścia drogowe: Cieszyn-Chotĕbuz, Gorzyczki, Nowe Chałupki, Kudowa Słone, Trzebina, Jakuszyce, Gołkowice, Lubawka, Głuchołazy;
    – w ruchu pieszym: Cieszyn-Český Tĕšín (Most Przyjaźni).

Na granicy z Rosją, Białorusią i Ukrainą ruch graniczny został znacznie ograniczony. Granicę polsko-rosyjską będzie można przekraczać jedynie w Bezledach i Grzechotkach, granicę z Białorusią – w Kuźnicy, Bobrownikach i Terespolu, a z Ukrainą – w Dorohusku i Korczowej.

Co do zasady wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski muszą poddać się obowiązkowej 14-dniowej domowej kwarantannie.

Szczegółowych informacji udzieliła Straż Graniczna: Koronawirus – informacje dla podróżnych