Od Świąt we mszach może ponownie uczestniczyć do 50 osób

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 roku reguluje zaostrzenia, ale i precyzuje wiele innych przepisów. Między innymi mówi o czynnościach religijnych, znosząc od 12 kwietnia nakaz maksymalnie 5 osób uczestniczących we mszy. 

(Ograniczenia) polegają na obowiązku zapewnienia, aby w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, na danym terenie lub w danym obiekcie znajdowało się łącznie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, nie więcej niż:
a) 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny lub osoby dokonujące pochowania lub osoby zatrudnione przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu – w okresie od dnia 12 kwietnia 2020 r. do odwołania,
b) 5 uczestników, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób dokonujących pochowania, lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu – w okresie od dnia 1 kwietnia 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r.”

Oznacza to nie mniej, nie więcej jak to, że w czasie najbliższych Świąt Wielkanocnych, które rozpoczynają się właśnie w niedzielę, 12 kwietnia, będzie mogło we mszy uczestniczyć maksymalnie 50 osób. Do soboty obowiązują dotychczasowe zaostrzenia. Czekamy na regulacje od diecezjalnych biskupów.

Całość rozporządzenia tutaj: rozporządzenie RM