Policjanci oraz strażnicy miejscy kontrolują miasto

W związku z wprowadzonymi ograniczeniami w przemieszczaniu się oraz zakazie grupowania kołobrzescy policjanci oraz strażnicy miejscy obserwują miasto przy pomocy kamer monitoringu miejskiego.

Z uwagi na nowe przepisy zapobiegające rozprzestrzenianiu się wirusa nie można swobodnie przemieszczać się poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu wraz ze Strażą Miejską zintensyfikowali działania majce na celu niedopuszczenie do rozprzestrzeniania się SARS-COV-2.

W centrach monitoringu wizyjnego miasta policjanci oraz strażnicy podczas służby zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie do tej pory grupowała się młodzież, place zabaw oraz popularne tereny rekreacyjne chętnie odwiedzane przez mieszkańców. Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. W przypadku ujawnienia grupujących się osób na miejsce wysyłany jest patrol. Policjanci oraz strażnicy wobec osób niestosujących się do przepisów stosują kary w postaci mandatów oraz kierują wnioski do Sądu.

Policjanci przypominają, by nie narażać siebie i swoich bliskich na zarażenie koronawirusem. Ograniczanie bezpośredniego kontaktu – izolacja, jest jedynym sposobem uchronienia się przed zakażeniem. Pamiętajmy, aby sprawy związane z wychodzeniem z domu ograniczyć do minimum.

Fot. KPP Kołobrzeg