Kolejne przypadki zarażenia w powiecie kołobrzeskim i województwie. Bądźmy odpowiedzialni- apelujący komentarz.

Z informacji przekazanej od Małgorzaty Kapłan, rzecznika Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, z raportu z godziny 14 wynika, że doszło do kolejnego zakażenia wirusem COVID-19. Z oficjalnych informacji wynika, że  jest to młoda kobieta z powiatu kołobrzeskiego. Na ten moment przebywa w izolacji domowej. Wiemy, że jest to mieszkanka Dygowa – potwierdził to wójt Dygowa Grzegorz Starczyk.  Drugim przypadkiem jest starszy mężczyzna z powiatu kołobrzeskiego, który również na ten moment przebywa w izolacji domowej

Pozostałe osoby to mężczyzna w średnim wieku z powiatu gryfickiego, hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie oraz starsza kobieta z powiatu sławieńskiego, również w tym samym szpitalu hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie.

Od redakcji:

Szanowni Państwo – wiemy, że chcecie wiedzieć więcej i wiemy, że nie wynika to ze zwykłej ciekawości, tylko z własnego bezpieczeństwa. My bez zgody zainteresowanych nie możemy podawać bliższych danych, nie możemy – ale przede wszystkim i nie chcemy – podawać informacji, które w jakikolwiek sposób mogłyby naprowadzić na identyfikację. W zamian za to, w rozmowach z władzami powiatu, miasta, gmin, kładziemy nacisk na to, by to włodarze kontaktowali się z zarażonymi i naciskali, prosili, by zakażeni sami poinformowali społeczeństwo o zakażeniu. To jest wyraz odpowiedzialności za siebie i swoich bliskich. Podobnie naciskamy na to, by na drzwiach mieszkań objętych kwarantanną była o tym informacja – dla dobra na przykład listonoszy, dla dobra kurierów, wolontariuszy, techników sieci informatycznej i telewizyjnej. Zarażenie to nie wstyd, ale wstydem jest ukrywanie zarażenia mieszkając wśród innych. Wirus może w tej chwili dopaść każdego z nas – zwłaszcza tych, którzy objętym kwarantanną noszą codzienną pomoc lub wykonują pracę, której nie mogą wykonać na odległość. Bądźmy odpowiedzialni.

Redakcja NM