Nowa Lewica apeluje do samorządowców: “Nie narażajmy życia”

Dziś rano działacze Nowej Lewicy w Kołobrzegu wystosowali list otwarty do Prezydent Miasta Kołobrzeg Anny Mieczkowskiej z apelem, by zwróciła się do komisarza wyborczego z zawiadomieniem o braku możliwości organizacji wyborów na Prezydenta RP w mieście.  

Treść listu publikujemy w całości:

LIST OTWARTY DO SAMORZĄDOWCÓW POWIATU KOŁOBRZESKIEGO
Szanowna Pani Prezydent, Panie Burmistrzu, Wójtowie powiatu kołobrzeskiego, drodzy samorządowcy. Nadszedł już czas abyśmy jako kołobrzeżanie oraz mieszkańcy powiatu kołobrzeskiego, zareagowali na to szaleństwo polityczne, które chcą zaserwować Polakom rządzący. Sytuacja w kraju jest bardzo poważna. Znajdujemy się wszyscy w chwili próby odpowiedzialności ale i także próby solidarności społecznej. Apelujemy do Pani Prezydent Anny Mieczkowskiej o wzięcie pod uwagę, aby poinformować odpowiedniego komisarza wyborczego o braku możliwości organizacji wyborów na urząd Prezydenta RP w dniu 10 maja 2020 roku.
Nie narażajmy zdrowia i życia naszych mieszkańców.
Zwracamy się także z apelem do Burmistrza oraz Wójtów naszego powiatu, o to aby wyrazili swoje negatywne stanowisko na piśmie. Mówmy wszyscy jednym głosem. Zatrzymajmy to szaleństwo polityczne, które chce nam zafundować Prawo i Sprawiedliwość, narażając nas wszystkich .
Tu w lokalnych społecznościach zablokujmy możliwość przeprowadzenia wyborów, dbając o zdrowie i życie naszych mieszkańców.

Prosimy o pilną reakcję i pozytywne ustosunkowanie się do naszego apelu.
Szanowni Państwo.
Dziś jedynym celem i zadaniem jest walka z epidemią.

Z wyrazami Szacunku
Przewodniczący Nowej Lewicy
Jacek Kuś – wicestarosta kołobrzeski.