Jechał zawieźć syna do kolegi. Miał zakaz prowadzenia pojazdów i półtora promila.

Mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego został zatrzymany przez policjantów z Ogniwa Ruchu Drogowego, po tym jak spowodował kolizję w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna ponadto posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Wczoraj po godzinie 21.00 policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Skoczów. W rozmowie ze świadkami funkcjonariusze ustalili, że w przydrożne drzewo uderzył samochód, a kierujący i pasażer uciekli. Policjanci w rejonie zdarzenia drogowego zatrzymali 52 letniego mężczyznę, który przyznał się do kierowania samochodem. Jak twierdził: jechał zawieźć syna do kolegi. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu z wynikiem 1,5 promila w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że zatrzymany nie powinien kierować, gdyż ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za złamanie zakazu i spowodowanie kolizji.

Policja przypomina o ograniczeniach spowodowanych koronawirusem. Wycieczki w stanie nietrzeźwości samochodem do kolegi nie są tzw. niezbędna potrzebą bytową. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat.
Policjanci apelują o pozostanie w domach, ograniczenie przemieszczania się bez ważnych powodów.

Fot. KPP Kołobrzeg