Wspieramy wydawców i autorów- audiobook Mariusza Borowiaka

Ponad 15 lat poświęcone na zbieranie materiałów. Mało znana historia Żołnierzy Niezłomnych, przez wroga nazywanymi Wyklętymi. Teraz możemy wspólnie wesprzeć projekt audiobooka na podstawie książki wybitnego polskiego marynisty Mariusza Borowiaka.

“Drodzy miłośnicy historii! Potrzebujemy Waszego wsparcia abyśmy mogli opublikować audiobook na podstawie książki Mariusza Borowiaka pt. ‘Na Tropie Zbrodni w Mokranach. Polska Marynarka Wojenna w wojnie z Rosją Sowiecką w 1939r’. Mało znana historia Żołnierzy Niezłomnych, przez wroga nazywanymi Wyklętymi. Żołnierze Marynarki Wojennej oraz Wojska Polskiego mieli za zadanie bronić wschodnich granic Polski przed atakiem Sowieckim. Większość z nich została wymordowana przez Ukraińskich Nacjonalistów oraz Armię Czerwoną. Wielu z Oficerów oraz Podoficerów zostało zamordowanych w Katyniu. Przez wiele lat historia ta była ukrywana. Projekt ten powstał w Pierwszej Stolicy Polski – Gnieźnie gdzie znajduje się studio, oraz skąd pochodzi autor książki i Lektor – Maciej Hązła (Aktor Teatru im. Fredry w Gnieźnie). Nagrania dokonano w KARNEOL Studio (Gniezno)

Wasze wsparcie finansowe pomoże nam na opublikowaniu tego materiału. Nośnikiem audiobook będzie płyta CD w formacie mp3 z oprawą graficzną, w plastikowym opakowaniu. Nagranie to ponad 11 godzin audio zawierające ponad 50 relacji świadków, żołnierzy, którym udało się przeżyć ten dramatyczny czas, zaraz po inwazji Rosji Sowieckiej po 17 Września 1939 roku.

Nad zbieraniem tego materiału, autor książki poświęcił ponad 15 lat”.  

Tak projekt opisuje zrzutka na publikację audiobooka. Zrzutkę na wydanie możemy wesprzeć  tutaj.

Wybitny polski marynista Mariusz Borowiak w książce “Na tropie zbrodni w Mokranach” sięga po jeden z zapomnianych epizodów walk polsko-sowieckich, wracając do odkrywanego przez siebie tematu zbrodni w Mokranach. Nie bez przyczyny wydarzenie to było nazywane w polskiej historiografii “małym marynarskim Katyniem”.

Patronat nad tą książką objął portal “II wojna światowa” (tutaj)i jak portal informuje:

“…w trudnych chwilach dla całego rynku wydawniczego spowodowanych pandemią koronawirusa, staramy się wspierać wydawców, którzy przez lata współpracowali z portalem. Pamiętajmy, iż aktualnie – podobnie jak wielu przedsiębiorców w Polsce – przeżywają trudne chwile. Mamy nadzieję, że kryzys wywołany pandemią wkrótce się skończy i będziemy mogli znów spokojnie zasiąść do lektury wspaniałych opracowań, których nie brakuje na polskim rynku książkowym. Trzymamy kciuki!”

My również. Zachęcamy do lektur i wsparcia. Czas, który spędzamy w domu, może być czasem dobrze spożytkowanym.