RCK ma nowego dyrektora (wideo)

Dziś prezydent miasta Anna Mieczkowska przedstawiła nowego dyrektora Regionalnego Centrum Kultury. To Maciej Fortuna, jak czytamy na jego stronie: trębacz, kompozytor i producent muzyczny. Doktor habilitowany sztuk muzycznych i magister nauk prawnych, prowadzący aktywną działalność artystyczną. Prócz kreowania własnego języka muzycznej wypowiedzi oraz poszerzania palety brzmieniowej swojego instrumentu, eksperymentuje z łączeniem różnych gatunków sztuki. Istotnym elementem jego twórczości jest wykorzystywanie live electronics. Tworzy i reżyseruje koncerty multimedialne oraz produkcje video.

Funkcję dyrektora RCK przejmie od 1 kwietnia. Przypominamy, że ma dwóch zastępców: Tadeusza Kielara, który odpowiada za kulturę i Martę Ostapiec, która odpowiada za promocję.

Nowy dyrektor nie będzie miał łatwego zadania. Przypominamy, że  nie ma jeszcze uchwalonej strategii promocji – miała być uchwalona podczas planowanej na dzień 25 marca sesji RM. Ta jednak przez przewodniczącego została odwołana.  Jeszcze dziś odbędzie się druga konferencja, podczas której być może uzyskamy odpowiedź na to pytanie. Tymczasem nowy dyrektor rozpoczyna też pracę w trudnym dla wszystkich momencie, jednak nie szczędził kołobrzeżanom słów otuchy. Więcej w materiale wideo.