Raport działań wobec zagrożenia epidemicznego (wideo)

O godzinie 8 rano spotkał się sztab zarządzania kryzysowego w Kołobrzegu. Wciąż aktualny jest nr telefonu: 94 355 14 24 czynny dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć o niezbędnych informacjach dotyczących zagrożenia epidemicznego. Dziś został uruchomiony drugi nr: 94 355 25 18 – tym razem jest to nr do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pod którym osoby starsze, niepełnosprawne, które potrzebują pomocy i którym trudno poradzić sobie z sytuacją, w której się znaleźliśmy.

Został ponadto uruchomiony kolejny numer: 94 713 61 52, tym razem jest to numer dla organizacji pozarządowych i wolontariuszy, którzy zechcieliby wesprzeć pracowników socjalnych w ich codziennej pracy. Taką ofertę pomocy już złożyła Grupa Paramedic.

Każdego dnia osoby, które są objęte kwarantanną, mogą się właśnie po pomoc, na przykład z zakupami, zgłosić do MOPS. Aktualnie w mieście Kołobrzeg kwarantanną objęte są 3 osoby.

Prezydent miasta Anna Mieczkowska zaapelowała, by dzieci nie korzystały z placów zabaw, dopóki sytuacja nie zostanie opanowana. Prezydent podczas konferencji online udzieliła również odpowiedzi na pytania, nadesłane przez poszczególne redakcje. Szczegóły w materiale wideo.