Szpitale dostają środki na walkę z koronawirusem. Kołobrzeg nie znalazł się na tej liście.

Ponad 6,5 mln zł trafi do województwa zachodniopomorskiego na zakup dodatkowego wyposażenia związanego z wykrywaniem, leczeniem i zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dodatkowe środki dla szpitali i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przyznało Ministerstwo Zdrowia na wniosek wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca. 

Środki – zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem, trafią do szpitali w: Białogardzie, Dębnie, Drawsku Pomorskim, Goleniowie, Gryfinie, Kamieniu Pomorskim, Koszalinie, Nowogardzie, Pyrzycach, Połczynie Zdroju, Sławnie, Szczecinie, Szczecinku i Świnoujściu. Szpitale zostaną doposażone w sprzęt niezbędny do działań związanych z koronawirusem.
Z dotacji skorzystał już Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony przy ul. Arkońskiej 4 w Szczecinie, który zakupił system pozwalający na wykonanie badań w kierunku COVID 19. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna kupi niezbędny sprzęt i dostosuje laboratorium do potrzeb przeprowadzania badań w kierunku koronawirusa.

Nie udało nam się potwierdzić informacji, dlaczego kołobrzeski szpital nie znalazł się na tej liście. Nieoficjalnie wiadomo, że nie zgłosił zapotrzebowania, jednak do sprawy wrócimy.

fot. ZUW