Makieta portu przekazana do Muzeum Diecezjalnego (wideo)

„Wirtualny Port Kołobrzeski XIX Wieku” – a właściwie jego makieta wykonana w technice 3D –  został przekazany w nieodpłatny depozyt dla Muzeum Diecezjalnego. Będzie go można oglądać w kołobrzeskiej bazylice przez rok. 

W Muzeum Diecezjalnym w Kołobrzegu oficjalnie podpisano akt przekazania w nieodpłatny depozyt makietę pn. „Wirtualny Port Kołobrzeski XIX Wieku”. Akt podpisali Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski, Dyrektor Szkoły Katarzyna Karaźniewicz – Deczyńska oraz Dyrektor Muzeum Diecezjalnego ks. Piotr Zieliński.

Zespół Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza przekazał bezpłatnie w depozyt na okres jednego roku makietę do Muzeum Diecezjalnego w Kołobrzegu. W ramach umowy Muzeum nie będzie pobierało z tytułu przekazania makiety żadnych korzyści finansowych. Makieta będzie dostępna dla zwiedzających w Muzeum Diecezjalnym do 3 marca 2021 roku od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 16.00.

Makieta powstała dzięki wsparciu wielu instytucji, w tym Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu. Projekt miał na celu stworzenie makiety 3D oraz przeniesienie jej do wirtualnej rzeczywistości. Realizacja projektu obejmowała rysowanie modeli, drukowanie na drukarkach 3D oraz VR pod kierunkiem Pana Jacka Kawałka. Tworzenie makiety zajęło 11 miesięcy. W ramach warsztatów Art Camp, które trwały w szkole od 23 do 27 września 2019 ukończono plastyczną realizację piątego etapu projektu KOŁOBRZEG 3D, którą zorganizowała Justyna Dziędziura, a oprawę plastyczną makiety prowadziła Elżbieta Polak wraz z polską i niemiecką młodzieżą. W sumie w projekcie wzięło udział 30 uczniów.

  • Dziękuję Pani Dyrektor i całej szkole za piękną reklamę, taką informację, że muzeum znajduje się w tych przestrzeniach – podziękował z uśmiechem ks. Piotr Zieliński, dyrektor Muzeum.

Dyrektor podkreślił ogromną pracę uczniów i ich nauczyciela, którym jest Jacek Kawałek. Zapowiedział ponadto, że biskup specjalnie przybędzie do ZS im. H. Sienkiewicza i w ten sposób, tą wizytą, dopełni aktu przekazania makiety.

Więcej: zapraszamy na stronę  PROJEKT KOŁOBRZEG 3D

Fot. Starostwo Powiatowe Kołobrzeg