Nagrody dla najlepszych sportowców i trenerów. Marszałek Województwa podsumował 2019 rok.

Medaliści najważniejszych sportowych imprez 2019 roku otrzymali wyróżnienia od Marszałka Województwa. Podczas gali „Sportowego Podsumowania Roku” uhonorowanych zostało 29 sportowców i 22 trenerów. Tradycyjnie nagrody powędrowały także do najaktywniejszych zachodniopomorskich klubów, samorządów i szkół. Uroczystość – z udziałem członków Zarządu Województwa Anny Bańkowskiej i Stanisława Wziątka – odbyła się w środę, 4 marca 2020 roku w Operze na Zamku w Szczecinie.
Nagrody odebrali medaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy oraz Młodzieżowych Mistrzostw Europy w różnych kategoriach wiekowych. W sumie to 51 osób. Wśród nich znaleźli się reprezentanci m.in.: lekkoatletyki, pływania, wioślarstwa, zapasów, boksu, kolarstwa torowego, szermierki, karate czy tenisa stołowego.
Sukcesy mierzy się nie samą ilością oddechów, a ilością oddechów zapierających dech w piersiach. Tych jak widać w minionym roku nie brakowało. Pragnę Państwu podziękować za emocję, za szacunek do pracy, za pełne zaangażowanie w rywalizację sportową. Wasze sukcesy są inspiracją dla młodych, bo swoją aktywnością pokazujecie jak przezwyciężać trudności.  Każdy sportowiec w regionie jest ważny, dlatego od lat jako samorząd województwa pragniemy tworzyć warunki, które ułatwia sięgać zawodniczkom i zawodnikom po medale najważniejszych krajowych i zagranicznych imprez – podkreślił członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek.
Na wyróżnienia dla sportowych czempionów 2019 roku Urząd Marszałkowski przeznaczył 151 tys. zł. Wyniosły one od 1 do 7 tys. zł.
Z tego miejsca serdecznie dziękuję za walkę, za emocję, za wysiłek, który pozwala zachodniopomorskim sportowcom osiągać sukcesy. Życzę kolejnych udanych startów w tym ważnym, bo olimpijskim 2020 roku – mówiła członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.
W ostatnich kilku latach Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego uhonorował prawie 300 sportowców i szkoleniowców, przeznaczając dla nich ponad 700 tys. zł.
Podczas gali, w której udział wzięło około 100 gości, nagrodzone za miony rok zostały także najaktywniejsze sportowo zachodniopomorskie kluby, lokalne samorządy oraz szkoły.
Zobacz całą listę nagrodzonych: