Akademia Piłkarska Kotwica przedstawia swoje plany. „Kołobrzeżanie Kołobrzeżanom” to najnowszy projekt

W związku z zapytaniami lokalnych mediów na temat projektu „GRAMY W PIŁKĘ- Kołobrzeżanie Kołobrzeżanom”, który został zgłoszony do konkursu o udzielenie dotacji  z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg w zakresie rozwoju sportu na rok 2020, przedstawiamy krótki opis projektu.

W ramach zadania „GRAMY W PIŁKĘ- Kołobrzeżanie Kołobrzeżanom” w sezonie piłkarskim 2020/2021  (runda jesienna) planujemy utworzenie zespołu seniorskiego, składającego się z wychowanków Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg. Zespół zostanie zgłoszony do rozgrywek A klasy- najniższy szczebel drużyn seniorskich, tak aby w ciągu kilku lat stworzyć drużynę stanowiącą zaplecze dla pierwszego zespołu Kotwicy.

W związku z tym, iż większość naszych wychowanków zasila zespoły seniorskie, najczęściej IV ligowe z okolic, tj. Rasel Dygowo, Olimp Gościno czy Rega Trzebiatów, zarząd klubu wraz z innymi działaczami sportowymi z naszego miasta postanowił dać możliwość i szansę gry  w „Kotwicy Kołobrzeg” zawodnikom, którzy po zakończeniu wieku juniora nie mogą spełniać marzeń i być piłkarzem MKP Kotwica. Nowy projekt skierowany jest również do najzdolniejszych juniorów z naszych drużyn młodzieżowych, którzy będą mogli doświadczać gry w seniorskiej drużynie jeszcze przed zakończeniem wieku juniorskiego. Projekt ten znalazł uznanie komisji konkursowej oraz Prezydent Kołobrzegu Anny Mieczkowskiej. Otrzymaliśmy dotację w kwocie 40.000 złotych. Mimo, że zadanie finansowane ze środków Miasta Kołobrzeg rozpocznie się wraz  z rozpoczęciem rozgrywek (sierpień 2020 r.) już od marca budujemy zespół i rozpoczynamy treningi. Pierwszy trening odbędzie się już we wtorek 17 marca.

Mamy nadzieję, że projekt ten umożliwi kontynuowanie szkolenia młodzieży poprzez grę w piłkę seniorską i spełni oczekiwania kibiców odnośnie gry naszych wychowanków  w seniorskim zespole Kotwicy Kołobrzeg. Projekt „GRAMY W PIŁKĘ- Kołobrzeżanie Kołobrzeżanom” jest pierwszym  z naszych nowych projektów. Dziesięć lat działalności napędza nas do robienia kolejnych kroków. Mamy wiele planów. Nawiązaliśmy współpracę z Robertem Sylwesiukiem i dzięki jego pomocy planujemy naukę od mistrzów Polski w futsalu- zespołu Rekord Bielsko- Biała po to by spróbować sił w lidze futsalu. Zawodnicy naszej seniorskiej drużyny w okresie zimowym będą mogli kontynuować grę w piłkę już na boisku halowym. O tym projekcie opowiemy więcej w późniejszym terminie.

Nad nowymi projektami rozpoczęliśmy pracę w czwartym kwartale ubiegłego roku. W dniu 26 lutego br. otrzymaliśmy propozycję przekazania zespołu juniorów starszych do MKP Kotwica Kołobrzeg z dniem 10 marca br.  Z przykrością informujemy, iż w związku z naszymi nowymi projektami niemożliwe jest abyśmy nawiązali współpracę w tym zakresie i w tak krótkim terminie z MKP. Jesteśmy natomiast w trakcie przygotowywania oferty współpracy dla MKP Kotwica Kołobrzeg. Niemniej jednak liczymy na to, że powstanie zespołu seniorskiego w Akademii spowoduje,  iż w przyszłości nasi zawodnicy będą w kręgu zainteresowania klubu MKP Kotwica Kołobrzeg.

Rafał Łasecki, Prezes Zarządu  AP Kotwica Kołobrzeg