„Patria Colbergiensis” o legendzie ułanów Księstwa Warszawskiego

Muzeum kołobrzeskie „Patria Colbergiensis” zaprasza do piwnic ratusza na kolejne spotkanie z historią. Tym razem będzie mowa o legendzie ułanów Księstwa Warszawskiego.

Przy okazji ukazania się na rynku wydawniczym książki pt. „Broń i barwa ułanów Księstwa Warszawskiego w latach 1807 – 1809”, jej autor poprowadzi nas przez historię tego rodzaju formacji wojskowych. Autor książki Ireneusz Piecyk, jest nie tylko uznanym w Polsce badaczem okresu napoleońskiego, lecz również świetnym prelegentem – kto miał okazję skorzystania z zaproszenia Muzeum na poprzednie spotkania z kołobrzeskim historykiem, wie o czym piszemy.

Muzeum Kołobrzeskie „Patria Colbergiensis” zaprasza na poparty prezentacją multimedialną, pełen barwnych opowieści wieczór z panem Ireneuszem. Podczas spotkania będzie można nabyć egzemplarz książki badacza barwy i broni okresu napoleońskiego – z pewnością opatrzony autografem autora.

Podczas spotkania obnażony zostanie ułański temperament kołobrzeskiego historyka. Spotkanie rozpocznie się w najbliższy piątek 28 lutego o godz. 18:00. Wstęp wolny.