Mieszkańcy Budzistowa pominięci w zaproszeniu do debaty nad wiaduktem? Rzecznik dementuje.

Nie brakuje emocji dotyczących budowy łącznika między węzłem Kołobrzeg Wschód i rondem Janiska. Prezydent miasta Anna Mieczkowska obstaje przy wybudowaniu ronda przy wjeździe do Budzistowa, ale na takie rozwiązanie nie zgadza się wójt gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek.

Tymczasem na skrzynkę pocztową naszej redakcji wpłynęła informacja od Sołtysa i Rady Sołeckiej Budzistowa, której treść przytaczamy:

Dzisiaj w portalu internetowym ” miastokołobrzeg.pl ” ukazał się artykuł o Pani prezydent Annie Mieczkowskiej, która sprzeciwia się budowie wiaduktu który ma połączyć Budzistowo z droga 163 , dodatkowo zawarta została tam informacja o spotkaniu i debacie publicznej która odbędzie się w środę w urzędzie miasta o godz 12. Niestety po raz kolejny dowiadujemy się z mediów o takim spotkaniu, nie osobiście” .

Sołtys i Rada Sołecka zaznaczają ze smutkiem, że mieszkańcy Budzistowa zostali pominięci w poinformowaniu o spotkaniu.

  • Spotkanie, o którym mówimy, dotyczy terenów niezabudowanych położonych na zachód od ulicy Bolesława Krzywoustego i jest debatą publiczną nad planem zagospodarowania tych działek, a nie nad kwestiami komunikacyjnymi związanymi z wiaduktem – mówi rzecznik prasowy Michał Kujaczyński.

Do tematu wrócimy, niemniej przypominamy wszystkim zainteresowanym, że w czwartek w Urzędzie Miasta Kołobrzeg o godzinie 12:00 odbędzie się wspomniana debata publiczna.  Ze swojej strony do dyskusji zapraszamy wszystkich zainteresowanych.