“Biedroń – kandydat, który ma poglądy”. Nowa Lewica startuje z kampanią

Kołobrzeski Komitet Biedronia zorganizował spotkanie, w którym poinformowali o planach kampanii wyborczej kandydata na prezydenta RP Roberta Biedronia. Był to szczególny moment, gdyż półoficjalnie rozpoczęta kampania to zarazem ostatnie dni Sojuszu Lewicy Demokratycznej w formie, która istniała dotychczas. Nowa Lewica zjednoczyła się w Kołobrzegu i zdecydowanie popiera kandydata na Prezydenta RP Roberta Biedronia. 

  • Dziesiątego maja będziemy wybierali, w którym kierunku pójdziemy – mówił Jacek Kornatowski, koordynator kołobrzeskiego Komitetu Biedronia. – Mamy już łącznie ponad czterysta komitetów, trzy i pół tysiąca wolontariuszy. Zaczynamy ciężką pracę, by przekonywać do kandydatury Roberta Biedronia na prezydenta Polski.

W spotkaniu wzięły udział nie tylko członkowie SLD, Wiosny, ale także osoby bezpartyjne, sympatycy i wolontariusze.

  • Robert Biedroń jest gwarantem świeckiego państwa, praw kobiet, ochrony klimatu, poprawy życia obywateli, gwarantem wspólnoty, że nie będzie podziałów na lepszy gorszy sort. Robert Biedroń  szanuje przeszłość, ale odważnie patrzy w przyszłość – dodał J. Kornatowski.

Jacek Kuś, szef dotychczasowych struktur powiatowych SLD, podczas spotkania podkreślił jedno:

  • Trzymam jeszcze w rękach symbol partii SLD – partii,  która w tym tygodniu praktycznie przestała istnieć. Ale jest to dobra wiadomość. Tworzymy nową Lewicę, mamy dużą nadzieję, że ta Nowa Lewica, Robert Biedroń, da naszemu krajowi odnowę i nadzieję. Kiedy byliśmy na konwencji w Słupsku zapadła mi w pamięć wypowiedź Roberta Biedronia, że jest kandydatem, który ma poglądy. I rzeczywiście ma: na rozdział państwa od kościoła, na politykę społeczną, na poszanowanie praw mniejszości. Ten kandydat ma poglądy. Dzisiaj jest fundamentalny moment, bo Lewica była w stanie połączyć się w Kołobrzegu.

Spotkanie Komitetu nazwane zostało “półoficjalnym startem kampanii”, dlatego że kolejnymi krokami będą spotkania z politykami, a najprawdopodobniej nawet z samym kandydatem.

  • Polska nie dzieli się na PiS i PO, bo dzisiaj wchodzi do gry nowa siła, wchodzi do gry nowy kandydat, którego będziemy wspierali – dodał Jacek Kuś.

Zarówno Jacek Kornatowski, jak i Jacek Kuś podkreślali, że będzie to kampania pozytywnego spojrzenia na Polskę, nie będzie kampanią jadu, ale kampanią alternatywy. Jednocześnie zapraszają do współpracy wszystkich kołobrzeżan i mieszkańców powiatu. Przypominamy, co można zrobić: wystarczy wejść na stronę www.biedron2020.pl, i podać swój  mail i telefon.  Spotkanie zakończyło się symbolicznym wrzuceniem do urny głosu na Roberta Biedronia.

Fot. Szymon Jarzembowski