“Marku Wertyński, Aneto Horst, Krzysztofie Rudy – idziemy po was” – poseł Hoc podtrzymuje pozew i zapowiada walkę z hejterami (wideo)  

Poseł Czesław Hoc również się wypowiedział odnośnie kołobrzeskiej farmy trolli. Przyznał, że w stosunku do dwóch członków Prawa i Sprawiedliwości podjął już działania przewidziane statutem partii, natomiast zapowiedział walkę z internetowym hejtowaniem. “Marku Wertyński, Aneto Horst, Krzysztofie Rudy – idziemy po was” – zapowiedział poseł. 

  • I śmieszno, i straszno, prawdopodobnie się będę chwilami uśmiechał, ale dzisiejsza konferencja to jest triumf trolli i hejterów w Kołobrzegu. Karmimy ich tą konferencją, a to nasza wspólna porażka. Uwiarygadniamy ich w ten sposób. Nawiążę do konferencji posła Hoka “dziwny jest ten świat”: jeśli ludzi dobrej woli jest więcej, to dzisiaj wyjdziemy z tej konferencji i wspólnie wypowiemy wspólną walkę z kołobrzeskim trollem i hejterstwem – mówi poseł.

Zdaniem posła sposobem podstawowym na trolli jest ignorowanie, blokowanie, a jeśli naruszone zostanie czyjeś dobre imię – zawiadamiać do prokuratury – takie są sposoby zdaniem posła. Ważniejsza część to zjednoczenie

  • Powinniśmy dzisiaj powiedzieć: idziemy po was Panie Marku Wertyński, Pani Aneto Horst, idziemy dzisiaj po was wspólnie. Te osoby powinny zniknąć z życia publicznego, zniknąć całkowicie z życia medialnego i z przestrzeni publicznej ale tylko wtedy, gdy zrobimy to wspólnie.

Poseł nakreślił sprawę od początku ze swojego punktu widzenia:

  • Chory człowiek, albo psychiczne chory, albo pod wpływem narkotyków lub pod zamówienie, pisze ordynarny, chamski, rynsztokowy tekst. Ten tekst powinien być zablokowany, zignorowany, a jeśli ktoś poczuł się nim urażony, powinien powiadomić odpowiednie organy ścigania. Jeden z dziennikarzy rozpoznał w tym tekście swoją osobę – to jest jego sprawa, ale wiedząc że jest to haniebne oszustwo, rozpoznając siebie, rozpoznał posła. I napisał to w artykule. Skala nie wiem czego: niezrozumienia…?  Cokolwiek byśmy tu powiedzieli, nie odda stanu emocjonalnego. Jeśli ktoś wie, że to był fejk, i tym się posiłkuje, przypisuje osobę do tego, musi się to spotkać z odzewem. Jest to jednoznaczne.

Poseł powołał się na zapowiedzi pozwanego redaktora portalu miastokolobrzeg.pl odnośnie pozwania przez naczelnego owego “Marka Wertyńskiego”.

  • Jeśli pan redaktor tego nie uczynił, ja  zgłoszę w poniedziałek do prokuratury zawiadomienie wobec tych osób. Powinny one być zidentyfikowane i wyeliminowane z życia publicznego. To są osoby albo o chorej osobowości, albo tworzą takie rzeczy na zamówienie – tak czy owak jest to naganne i bardzo niebezpieczne – podkreślił poseł jednoznacznie.

Poseł zapowiedział, że wobec dwóch członków Prawa i Sprawiedliwości, które – jak uważa przypadkowo, ale nadużyły statutu Prawa i Sprawiedliwości – wszczął postępowanie i będą wyciągnięte konsekwencje.

  • Nienawidzę hejtu, nie akceptuję i wypowiadam walkę przeciw wszelkim formom trollowania i hejtowania – podkreśla poseł.

Więcej w materiale wideo.