Muzyczne pasje ze wsparciem. Czas składać wnioski

Grają od najmłodszych lat, a niektórzy już wygrywają ogólnopolskie konkursy. To właśnie do dzieci zainteresowanych rozwijaniem muzycznych umiejętności skierowany jest program stypendialny marszałka „Janko Muzykant”. Do 16 marca br. można składać wnioski.

To już ósma odsłona programu stypendialnego. Mogą z niego skorzystać dzieci i młodzież w wieku szkolnym: od pierwszych klas podstawówki, po klasy maturalne. W tym roku pula stypendium wynosi 80 tys. zł i jest największa ze wszystkich dotychczasowych edycji.

  • To realne i potrzebne wsparcie. W stypendium bierzemy pod uwagę czynnik socjalny, aby wesprzeć tych, którzy bez tych środków nie będą mogli realizować swojej pasji. W 2019 roku skorzystało z niego 24 młodych muzyków. Udało się dofinansować zakup instrumentów, warsztaty, lekcje śpiewu, dokupienie akcesoriów – podkreśla Anna Bańkowska, członkini Zarządu Województwa.

Wnioski mogą składać sami zainteresowani z pomocą opiekunów, jak też przedstawiciele szkół lub środowisk twórczych. Mają na to czas do 16 marca br. Wsparcie dla jednej osoby może wynieść nawet 3 800 zł.

Stypendium „Janko Muzykant” funkcjonuje od 2013 roku, a lista stypendystów marszałka przekroczyła już liczbę 120 osób.

Szczegółowe informacje o naborze znajdują się na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego: http://www.kultura.wzp.pl/index.php/aktualnosci-3/814-stypendia-janko-muzykant-2020-nabor-wnioskow.

Fot. nightowl z Pixabay