Pół mln zł na sportową promocję Pomorza Zachodniego. Kluby już mogą ubiegać się o marszałkowskie fundusze.

500 tys. zł czeka na zachodniopomorskie kluby, które zdecydują się na sportową promocję Pomorza Zachodniego. Od kilku dni trwa nabór ofert. Wnioski można składać do 24 lutego br.

Władze samorządu województwa od 8 lat wspierają kluby sportowe, które podejmują się promocji regionu. Od 2013 roku Urząd Marszałkowski przeznaczył na ten cel 3 mln zł.

  • Pomorze Zachodnie to region aktywny sportowo, z wieloma aspiracjami i nadziejami na kolejne sukcesy. Od kilku lat dofinansowujemy kluby sportowe występujące w najwyższych klasach rozgrywkowych, które godnie reprezentują zarówno swoje miasto, jak i województwo zachodniopomorskie. To doskonały sposób na budowanie regionalnej, sportowej tożsamości, bo nasze drużyny z powodzeniem rywalizują na najwyższym poziomie, walczą o najlepsze lokaty, zdobywają tytuły i medale, a ich występy gwarantują niezapomniane emocje – zaznacza zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz.

Konkurs organizowany jest w siedmiu kategoriach. Postępowanie przewidziano dla klubów posiadających drużyny w najwyższych klasach rozgrywkowych np.: piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkowej, koszykówki, futbolu amerykańskiego oraz sportach wodnych. W tym ostatnim przypadku środki wspomóc mają organizację wydarzeń o randze Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski rozgrywanych w naszym regionie.

W 2019 roku wsparcie trafiło do 12 klubów z Pomorza Zachodniego. Byli to m.in. piłkarze nożni Pogoni Szczecin, siatkarki Chemika Police, piłkarki ręczne AZS Energa Koszalin czy Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego. Doświadczenia z lat poprzednich pokazały, że realizowane przez sportowych partnerów świadczenia są różnorodne: od umieszczenia logo na strojach sportowych, przez oznakowanie gadżetów, szalików, sprzętu, po bandy LED na obiektach oraz zapowiedzi spikera podczas zawodów.

Szczegółowe informacje o konkursie: http://bip.rbip.wzp.pl/artykul/otwarty-konkurs-ofert-na-wspieranie-realizacji-zadan-publicznych-wojewodztwa-26