Basen Helios w Ustroniu Morskim chwilowo nieczynny. Przekroczone normy chloru związanego.

Do jutra rana nie będzie można korzystać z basenu w Ustroniu Morskim. Okazuje się, że wczoraj trzeba było zamknąć basen, gdyż kilka osób skarżyło się na łzawienie oczu. Basen został zamknięty, a technicy pracowali na usunięciem awarii. Obecnie normy chloru wolnego i PH wracają do norm. 

Dziś Helios wydał następujący komunikat, który publikujemy w całości. Zalecamy zapoznać się w szczególności z ostatnim zdaniem. A najprościej zainwestować w środek, który reaguje z ludzkim moczem i barwi strój. Czasami nic tak nie uczy życia jak radykalne sposoby… (komentarz własny).

Poniżej treść oświadczenia:

Przerwa techniczna w CSR Helios

Szanowni Państwo Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustroniu Morskim informuje, że z przyczyn technicznych basen Helios jest nieczynny. Przerwa powinna potrwać do 23 stycznia do godziny 9:00. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Pierwsze utrudnienia dla gości korzystających z obiektu pojawiły się we wtorek. Basen został zamknięty po godzinie 16:30, ponieważ kilka osób skarżyło się na łzawienie oczu. Wskaźniki wskazujące na czystość wody i zdatność do jej korzystania na koniec dnia były jednak zadowalające. Helios wznowił więc działalność w środę rano i ponownie został zamknięty około godziny 12 tego samego dnia. 

Aktualnie poziom chloru wolnego i PH są w normie. Przekroczone, w niecce basenu rekreacyjnego, są natomiast normy chloru związanego. Aby usunąć awarię dodatkowo czyszczone i płukane są filtry a także doprowadzany jest chlor wolny do punktu przełamania. Efektem będzie obniżenie chloru związanego do parametrów dopuszczalnych.

Utrudnienia powinny zakończyć się w czwartek rano.

Przypominamy jednocześnie o prawidłowym korzystaniu z basenu. Przed wejściem na nieckę należy skorzystać z prysznica, użyć mydła i dokładnie się umyć. W każdej szatni do dyspozycji gości znajdują się dozowniki z płynem a także umieszczona jest informacja o natryskach. Niestety niewłaściwy sposób użytkowania z obiektu powoduje zanieczyszczenia, które w konsekwencji prowadzą nawet do zamknięcia basenu.

Fot. CSR Helios