Kołobrzeskie Koniki 2020

Tradycyjnie na początku roku prezydent miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska zaprosiła na rozdanie statuetek „Kołobrzeskie Koniki”. Było to już 20 rozdanie tych nagród. Kapituła złożona z dziennikarzy działających na terenie miasta nominowała do nagrody trzy osoby: Iwonę Vetter – członkinię Międzynarodowej Rady Tańca UNESCO w Paryżu, prowadzącą International Dance Academy, od lat organizującą koncerty baletowe; Dariusza Jakubowskiego – grafika z niezwykłym poczuciem humoru, kreatora „Mariana” – mewy, która zaskarbiła sobie sympatię kołobrzeżan i turystów oraz Jacka Kawałka – nauczyciela, kołobrzeskiego pogromcy techniki 3D, twórcę makiet w tej technice. I to właśnie Jacek Kawałek został laureatem statuetki „Konika” od dziennikarzy.

  • Historia naszego miasta jest trudna, zabytków jest niewiele, młodzi ludzie nie są w stanie wizualnie ich ocenić. Chcieliśmy stworzyć coś takiego, by można było to zobaczyć. To się udało, młodzież to chwyciła, projekt się rozrósł. To, co robi młodzież w projekcie 3D – Kołobrzeg w 3D, warte jest zobaczenia – mówił laureat.

Prezydent miasta przyznała w tym roku dwie nagrody, spośród grupy nominowanych. Izabella Stefanowicz – Stowarzyszenie Niewidomych i Niedowidzących w Kołobrzegu; Marek Padjas – nominowany przez Ligę Morską i Rzeczną, człowiek morza, doświadczony, aktywny na rzecz miasta i mieszkańców, wiceprezes kołobrzeskiego oddziału Ligi Morskiej i Rzecznej.
Kolejną nominację otrzymała Grupa Ratownicza Paramedic – nominowana przez MOSiR. Grupa prowadzi zajęcia, szkolenia dla dzieci i dorosłych, wspierają i angażują się w różne akcje społeczne.  I ostatni kandydat do prezydenckiego „Konika” to Uniwersytet III Wieku, nominowany przez MOSiR. Seniorzy poprzez swoją aktywność uczestniczą w wykładach tematycznych, dbają o kondycję fizyczną, zdobywają wiedzę z różnych dziedzin. I to właśnie Uniwersytet III Wieku otrzymał drugiego „Konika”.

Galę poprowadził Marcin Prokop, a z koncertem wystąpił Sławomir Uniatowski.  Więcej w materiale wideo.