Działania wobec piłkarskiej Kotwicy. Komisja Rewizyjna zapowiada gotowość do pracy.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej padło pytanie dotyczące sytuacji w Miejskim Klubie Piłkarskim „Kotwica”, którą  opisał portal „weszlo.com” (przeczytaj: tutaj). W tej sprawie wypowiedział się dla nas były piłkarz Kotwicy Tomasz Rydzak – przeczytaj:  „Skończyło się bawienie” – mówi Tomasz Rydzak i opowiada o sprawach piłkarskiej Kotwicy Kołobrzeg. Jak się okazuje, opisane sprawy mogą mieć ciąg dalszy. Komisja Rewizyjna Rady Miasta Kołobrzeg czeka na ruch ze strony prezydent, która – jako przedstawiciel największego sponsora tego klubu – zdaniem radnych powinna jako pierwsza wykonać ruch w tej sprawie:

  • Jest rzeczą oczywistą, że pani prezydent powinna jako pierwsza podjąć natychmiastowe działania mające na celu wyjaśnienie tej całej sytuacji. My od pani prezydent będziemy w pierwszym rzędzie oczekiwać ruchu w tym zakresie. Jako Komisja Rewizyjna jesteśmy gotowi do prac, które mają na celu wyjaśnienie opisanych, delikatnie mówiąc, nieprawidłowości, które zakrawają na sprawy, które na pierwszy rzut oka są właściwe do skierowania do prokuratury

– twierdzi Maciej Bejnarowicz, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Kołobrzegu. Nieoficjalnie wiemy, że sprawa ma również zostać poruszona podczas najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się już w czwartek, 16 stycznia. Do sprawy wrócimy.