Karnawałowa zabawa w Operze na Zamku! Weekend z “Crazy for You”!

Opera na Zamku w Szczecinie serdecznie zaprasza na ten weekend na musical „Crazy for You” George’a i Iry Gershwinów. To niesamowita dawka kolorowego, błyszczącego, pełnego radości kawałka świata!

SZALONA KOMEDIA MUZYCZNA GERSHWINÓW

„Crazy for You” – uznawany za jeden z trudniejszych do wystawienia musicali to opowieść o chłopaku, który rzuca Nowy Jork, perspektywę zrobienia szybkiej, ale nudnej kariery, bogatą matkę, i jedzie aż do Nevady, do zapomnianego miasteczka. Jedzie za ukochaną, ale marzy też o stworzeniu na pustyni teatru – dosłownie z niczego. Chce grać, chce śpiewać. Ma do dyspozycji paru znudzonych, choć wesołych kowbojów, dziewczyny z podupadającej rewii i … marzenia. „Crazy for You” to spektakl przygotowany na 60-lecie powstania teatru muzycznego w Szczecinie, którego historia to swoista paralela do historii przedstawionej w „Crazy for You” i tym samym powrót do korzeni Opery na Zamku, która także „tworzyła się oddolnie”, dzięki pracy zapaleńców. Musical Gershwinów to ponadczasowy hit nawiązujący do radosnych, roztańczonych, beztroskich lat przedwojennego Broadwayu. Jest tu i genialna muzyka, jest taniec, jest śpiew, jest step, jest zabawa. Niebywale energetyczny, radosny spektakl gromadzący za każdym razem pełną widownię został przygotowany przez legendarnych już realizatorów: wyreżyserował go Jerzy Jan Połoński, za choreografię odpowiada Jarosław Staniek, za scenografię – Mariusz Napierała, a za step wywodzący się z kultury amerykańskiej – Maciej Glaza. Niezwykle barwne kostiumy przygotowała Agata Uchman, która połączyła lata 20-te, pop-art z komiksem, z geometrycznością. Współpraca z najlepszymi w Polsce specjalistami w dziedzinie musicalu zaowocowała znakomicie i brawurowo zatańczonym, doskonale zaśpiewanym, bogatym scenograficznie i pełnym ciekawych i nietuzinkowych pomysłów choreograficznych tańcem. Pierwsza część musicalu dzieje się w Nowym Yorku. Tu scenografia, kostiumy przypominają klasykę amerykańskiego komiksu z pierwszej połowy XX wieku. Graficzne formy są wzbogacone świetlnymi efektami, nie odbiegającymi jakościowo od tych widzianych na najlepszych scenach musicalowych. W drugiej części, kiedy widz przenosi się do Nevady, scenografia zmienia się w westernową.

Szczeciński spektakl „Crazy for You” otrzymał nagrodę publiczności “Bursztynowy Pierścień 2017” w kategorii “Spektakl roku”. Agata Uchman została wyróżniona statuetką za najlepsze kostiumy w konkursie XII Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury, a Macieja Glaza uznany został najlepszym tancerzem w pozostałych formach tanecznych za układy stepu.

Jerzy Jan Połoński, reżyser: „Trzeba być marzycielem, żeby zmieniać świat. Bobby ma wszystko, ma bogatą matkę, może korzystać z życia i mówi: ja nie chcę tych pieniędzy, ja chcę grać i śpiewać. Jedzie do Nevady i mówi: mam gdzieś, co myśli moja mama, zakochałem się i będę robił teatr, żeby pomóc tej dziewczynie, którą kocham. Marzenia są po to, żeby je realizować. Trzeba iść za głosem serca, czy dotyczy to miłości, czy sztuki – kieruj się swoim sercem. To jest moim zdaniem przesłanie „Crazy for You”. Kochajmy marzycieli”.

Realizacja:

Reżyseria Jerzy Jan Połoński

Kierownictwo muzyczne Jerzy Wołosiuk

Choreografia Jarosław Staniek

Scenografia Mariusz Napierała

Kostiumy Agata Uchman

Przygotowanie chóru Małgorzata Bornowska

Asystent choreografa Katarzyna Zielonka

Step – choreografia Maciej Glaza

Projekty animacji Adam Keller

Soliści, Orkiestra, Chór i Balet Opery na Zamku w Szczecinie

Terminy:

2020-01-10 19:00

2020-01-11 19:00

2020-01-12 18:00

Miejsce: Sala główna Opery na Zamku

Czas trwania: ok. 2 godz. 40 min (w tym jedna przerwa)

Ceny biletów: 40-100 zł

Fot. M. Grotowski©Opera na Zamku