Europoseł Arłukowicz wystartuje w wyborach przewodniczącego Platformy Obywatelskiej

Europoseł regionu zachodniopomorskiego Bartosz Arłukowicz podjął decyzję o starcie w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Już podczas spotkania z dziennikarzami w Strasburgu poseł zapowiadał, że rozważa swój start, jednak ostateczną decyzję podejmie po świętach. Najpierw chciał przedyskutować tę decyzję z członkami PO.  Dziś, tj. 27 grudnia, Bartosz Arłukowicz zapowiedział start w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

  • Dzisiaj musimy zbudować taki zespół ludzi, którym z pełną determinacją i mocą pójdziemy po wyborcze zwycięstwa. Nowoczesne państwo prawa i wrażliwości społecznej to nasze zobowiązania – mówi były minister zdrowia w swoim spocie.

Poseł informuje, jak ważne są przyszłoroczne wybory prezydenckie i zachęca do zjednoczenia się wokół kandydatki PO Małgorzaty Kidawy – Błońskiej. Zapowiada intensywną kampanię wyborczą i zachęca swoich wyborców do współpracy. Pierwsza tura wyborów przewodniczącego partii odbędzie się 25 stycznia 2020 roku. W przypadku, gdyby żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej liczby głosów, zostanie przeprowadzona druga tura wyborów, którą zaplanowano na dzień 8 lutego 2020 roku. Termin zgłaszania kandydatów mija 5 stycznia 2020 roku.

Spot z profilu europosła Bartosza Arłukowicza