Nagrodzeni za pomoc dobrym słowem w liście do Komendanta

Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu sierż.szt. Damian Żołeński oraz sierż. Jakub Walczak, podczas służby pomagali uczestnikom ruchu drogowego. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy oraz skutecznemu działaniu, w pierwszym przypadku udało się ustalić uczestnika uszkodzenia pojazdu, który odjechał z miejsca zdarzenia. W drugim natomiast życzliwość funkcjonariusza spotkała się z dużym podziękowaniem za pomoc na drodze.

W Kołobrzegu w dzielnicy uzdrowiskowej, doszło do zdarzenia drogowego w którym nieustalony sprawca uszkodził zaparkowany pojazd pary przebywającej w jednym z sanatoriów. Zaangażowanie policjanta w realizacje pozytywnego rozliczenia szkody spotkało się z dużym podziękowaniem od kuracjuszy. Mundurowy pomimo szczątkowych informacji, dzięki swojemu doświadczeniu i posiadanej wiedzy dokonał szczegółowych ustaleń, które doprowadziły do ustalenia sprawcy uszkodzenia pojazdu. Jak wskazali w piśmie do Komendanta Powiatowego Policji w Kołobrzegu ich pobyt dzięki postawie Policjanta mógł przebiec spokojnie.

Drugie podziękowanie trafiło na ręce Komendanta za pomoc udzieloną mieszkance Kołobrzegu. Funkcjonariusz Ruchu Drogowego na ulicy Artyleryjskiej zauważył kierującą, która najechała na przeszkodę i uszkodziła oponę. Mundurowy pomógł kobiecie zmienić koło, co spotkało się ze skierowanym do Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu słowami wdzięczności. Tego dnia kobiecie bardzo potrzebny był sprawny samochód i nie miała do kogo zwrócić się o pomoc. Zaangażowanie Policjanta ustrzegło kierującą przed dodatkowymi zmartwieniami.