Przetarg na Teatr Polski w Szczecinie zostanie powtórzony. Zobacz, jak i co znane osobowości mówią o Teatrze.

Przetarg na modernizację i rozbudowę nowej siedziby Teatru Polskiego w Szczecinie zostanie powtórzony. Komisja przetargowa powołana przez Teatr zmuszona była podjąć decyzję o unieważnieniu ostatniego przetargu, ponieważ oferty przekroczyły zabezpieczony na tę inwestycję budżet. Jednocześnie Zarząd Województwa zadecydował o podtrzymaniu wnioskowanych zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej, tj.  zwiększenia zgodnie z wcześniejszymi założeniami, celem ogłoszenia i rozstrzygnięcia nowego przetargu w jak najszybszym terminie i w oparciu o obecne warunki rynkowe.

  • Decyzja o unieważnieniu przetargu na tę inwestycję jest dla nas niezwykle trudna. Jednak głęboko wierzę, że szybkie ogłoszenie ponownego przetargu pozwoli na skuteczne wyłonienie wykonawcy w limitach finansowych prezentowanych na ostatnim posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

O kolejnych krokach związanych z  rozbudową Teatru Polskiego będziemy informować na bieżąco.

Zachęcamy do obejrzenia filmu, w którym znani artyści i osobowości: Henryk Sawka, prof. Edward Włodarczyk, Artur Andrus, Jarosław Mroczek, prof. Dariusz Dyczewski, Andrzej Poniedzielski, Irena Brodzińska, Adam Zieliński „Łona”, Janusz Józefowicz, mówią o Teatrze i dlaczego jego rozbudowa jest tak ważna.

Artur Andrus napisał początek poematu na czas budowy:

„Na chwałę świata, Europy, województwa, powiatu i miasta,

niech się Teatr Polski w Szczecinie rozrasta”

  • Bardzo prosimy, zadbajcie o nasz ukochany Teatr Polski, będzie wam cały Szczecin bardzo wdzięczny, i nasza brać aktorska również. Bardzo prosimy i czekamy, by w jak najszybszym tempie, żebym jeszcze zdążyła być na premierze – mówiła Irena Brodzińska, śpiewaczka i aktorka.

 

Fot. Teatr Polski w Szczecinie