28. Finał WOŚP – w Kołobrzegu przygotowania ruszyły pełną parą

Gotowy jest już harmonogram 28. Finału WOŚP, który odbędzie się już 12 stycznia 2020 roku. Podczas tej szczególnej niedzieli zbierane będą środki dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

Istotną zmianą, która wynikła w ostatnim czasie jest zmiana lokalizacji występów artystycznych wraz z koncertem gwiazdy wieczoru oraz siedziby sztabu.

  • Na liczne prośby ruchu artystycznego w uzgodnieniu ze współorganizatorami wydarzenia, takimi jak Urząd Miasta Kołobrzeg, MOSiR, RCK, postanowiliśmy przenieść część artystyczną do Hali Milenium tak jak to było w latach ubiegłych – mówi koordynator Kamil Barwinek. – Pozwoli to wydłużyć koncert finałowy zespołu Raz, Dwa, Trzy, który pierwotnie miał się zakończyć przed 20:00, a tak będzie kontynuowany po Światełku do Nieba. W Hali Milenium będzie ciepło i nie musimy martwić się o warunki pogodowe, co powinno pozytywnie wpłynąć na frekwencje podczas koncertów.

Forma Światełka do Nieba zostanie przedstawiona w najbliższym czasie.

Siedziba sztabu czyli miejsce gdzie będzie można pobierać i zdawać puszki również zostało przeniesione do Hali Milenium do salki prasowej na pierwszym piętrze. Sztab będzie czynny w godzinach 10:00 – 20:00 i w tym czasie będzie można pobierać i będzie trzeba zdać puszki.

Kołobrzeski sztab WOŚP przewiduje również licytacje na portalu charytatywni.allegro.pl. Start licytacji przewidziany jest dzień 27 grudnia 2019 r. W tym roku zlicytujemy m.in. koszulkę z autografem Grzegorza Krychowiaka i dedykacją Adama Nawałki, piłkę z autografem Grzegorza Krychowiaka, piłkę z autografem Piotra Reissa, piłkę z autografem zawodniczek 1-ligowej AP Kotwicy Kołobrzeg, koszulkę z autografami czołowych zawodników MMA, plastron startowy z zawodów Letniego Grand Prix w Courchevel japońskiego skoczka Naokiego Nakamury, obraz Pani Władysławy Marcinkowskiej – Fedasz. Kołobrzeski sztab wciąż czeka na gadżety, które można przekazywać bezpośrednio do Urzędu Miasta (pokój 114) lub koordynatorom licytacji Agnieszce Klepuszewskiej i Maciejowi Mądrowskiemu – kontakt: tutaj.