Jarmark Bożonarodzeniowy już wkrótce i u nas. Znamy kosztorys przedsięwzięcia.

Patrząc na ozdoby świąteczne w innych miastach bywamy nieco zazdrośni o to, że „u nas tego nie ma”. W tym roku będzie inaczej: już od soboty Plac Ratuszowy zamieni się w iście świąteczną krainę. Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa od 14 do 22 grudnia, oficjalne otwarcie z atrakcjami dla najmłodszych już w najbliższą niedzielę. 

Jednak aby coś było dobre, należy za to dobrze zapłacić. Znamy koszt przedsięwzięcia jarmarku w takim wydaniu. Za świąteczne karuzele, kulinarny show i wiele, wiele atrakcji miasto zapłaci organizatorowi 150 tysięcy złotych. Jak mówi rzecznik prasowy Michał Kujaczyński, kwota ta zawiera już wszystkie eventy, wystawców, wydarzenia i atrakcje łącznie ze świąteczną karuzelą i jak dodaje, na 16 wystawców 13 jest z Kołobrzegu lub najbliższych okolic. Takiego jarmarku po prostu w Kołobrzegu jeszcze nie było.

Zobaczmy więc, jakie atrakcje nas czekają (między innymi):

Na słodki i słony ząb: po długich zimowych spacerach, czy też przedświątecznych szaleństwach zakupowych każdy potrzebuje chwili spokoju, oddechu i czegoś na ząb! Jeśli zatem wiesz o czym mowa, przyjdź na Jarmark i zajrzyj do strefy kulinarnych smakołyków. Co będzie do wyboru? Coś na słodko i na słono, ciepło i zimno ale także regionalnie i domowo.  Ale chwila moment! Zatrzymaj się w jarmarkowej jadalni, zrób zdjęcia pięknym iluminacjom świetlnym i posłuchaj świątecznego radiowęzła ze świątecznymi piosenkami. Odpocznij!

Na świątecznych straganach: to tu znajdziesz świąteczne dekoracje, pomysły na prezenty dla bliskich, przedmioty wyjątkowe, regionalne, a także świąteczne wyroby – od pysznych domowych chlebów, bo słodkie miody i chałwy.

Muzycznie, artystycznie: co najlepiej działa na przedświąteczny nastrój? Zdecydowanie muzyka. Dla tych, którzy uwielbiają świąteczne, muzyczne klimaty, a lekki mróz im nie straszny, na scenie Jarmarku Bożonarodzeniowego odbywać się będą wieczorne kolędowania lokalnych zespołów i chórów szkolnych. Obejrzymy także wyjątkowe, bo musicalowe jasełka i usłyszymy Kołobrzeską Kolędę w wykonaniu lokalnych muzyków!

Jest też coś dla najmłodszych – w wybrane dni odbywać się będą warsztaty zdobienia pierniczków i tworzenia świątecznych ozdób. Elfinka pomaluje chętnym buźki, a także rozda balonowe prezenty! Dobrze wiemy, na co, a właściwie na kogo wszystkie dzieci czekają najbardziej. Spokojnie, nasz wyjątkowy gość – św. Mikołaj czekać będzie każdego dnia w swej niezwykłej rezydencji. Przyjdź więc i podaruj mu świąteczny list, podziel się marzeniami i zrób zdjęcie na pamiątkę!

Kramy i inne atrakcje będą czynne już w sobotę, 14 grudnia, jednak oficjalne otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego odbędzie się w niedzielę 15 grudnia od g. 12 i to właśnie w niedzielę zaplanowano szereg atrakcji dla małych i dużych.

Będzie świątecznie, kolorowo, magicznie, radośnie, muzycznie i przepysznie!

Szczegółowy program otwarcia:

12.00 – 12.20 | Zakręceni Mikołaje Motorowa parada świętych Mikołajów. Start i meta: Plac Ratuszowy

12.30 – 13.00 | Otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego

13.00 – 13.30 | Kolęda Kołobrzegu Kołobrzescy muzycy z kolędową niespodzianką!

13.30 – 14.30 | Witaj święty Mikołaju!  Świąteczna parada z udziałem świętego Mikołaja i jego pomocników

14.30 – 16.00 | Cuda, cuda ogłaszają! Koncert zespołu Christmas Quartet

16.30 | Para BUCH garnek w RUCH Świąteczne gotowanie i smakowanie z Robertem Bochenko

Jarmark Bożonarodzeniowy w Kołobrzegu – Plac Ratuszowy. Szczegółowy program na: jarmarkwkolobrzegu.pl

Na wszystkie atrakcje wstęp wolny.