Nie będzie krzyża na Karcie Mieszkańca. Wiceprezydent odpowiada na pisma środowisk katolickich.

O protestach dotyczących braku krzyża na wieży kołobrzeskiej bazyliki mniejszej wspominaliśmy już wcześniej – zobacz:  Spór o symbol krzyża na Karcie Mieszkańca. Czy będą protesty z nakazem jego umieszczenia? Środowiska katolickie wystosowały petycję do władz miasta, by krzyż “powrócił” na zarys bazyliki w grafice na Karcie Mieszkańca oraz na banerze reklamowym.

Kiedy ów baner reklamowy znikał z budynku Urzędu Miasta ze względu na iluminacje świąteczne, wiele osób uznało, że jest to tak naprawdę spowodowane owymi protestami – jak się okazało, nic bardziej mylnego. Zastępca prezydenta miasta Kołobrzeg Ewa Pełechata jednoznacznie podkreśliła w odpowiedzi, że żadnych zmian graficznych nie będzie:

“Chcę jednoznacznie wyjaśnić, że przedstawione na grafice Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca rysunki to autorska wizja grafika, bez detali. To unikalna i charakterystycznie stylizowana forma, symbol ekspresji graficznej służącej do identyfikacji marki jaką jest Kołobrzeska Karta Mieszkańca. Jako Urząd Miasta nigdy aktywnie nie usuwaliśmy krzyża. Zarys brył wszystkich przedstawionych na grafice kołobrzeskich budynków został jednakowo mocno uproszczony”

Cała odpowiedź poniżej.

Na tym temat krzyża powinien zostać zamknięty – czy jednak tak będzie, okaże się już niedługo.