Barzkowice: Forum Rolników Ekologicznych

Wykorzystują naturalne procesy zachodzące w gospodarstwie rolnym, nie stosują syntetycznych substancji takich jak nawozy sztuczne, chemiczne pestycydy czy hormony wzrostu. Łączą przyjazne środowisku praktyki gospodarowania. Tak postępują rolnicy z Pomorza Zachodniego, którzy już po raz 17. spotkają się 6 grudnia br. w Barzkowicach podczas Forum Rolników Ekologicznych.

Głównym celem rolnictwa ekologicznego jest produkcja żywności o wysokiej jakości, a przyjęty w Polsce system kontroli i certyfikacji rolnictwa ekologicznego ma za zadanie zapewnienie konsumentowi ekologicznego charakteru pochodzenia produktów.

Województwo Zachodniopomorskie od wielu lat współorganizuje spotkania dla rolników ekologicznych –  w tym roku jest to już XVII Forum Rolników Ekologicznych z Województwa Zachodniopomorskiego. Wydarzenie co roku gromadzi setki rolników, którzy biorąc czynny udział w dyskusji wyjaśniają nurtujące ich problemy, dzielą się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi zarówno produkcji ekologicznej jak również dystrybucji wytworzonych produktów.

Tegoroczne forum odbędzie się 6 grudnia 2019 r. w siedzibie Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. Podczas spotkania przedstawione zostaną m.in. innowacje w rolniczej produkcji ekologicznej oraz dawne odmiany owoców i ich znaczenie w utrzymaniu bioróżnorodności gatunkowej. Uczestnicy poszerzą także swoją wiedzę na temat ziół i przypraw, a także dowiedzą się jaki wpływ na organizm mają napary z kwiatów jadalnych.