Niewidomy skrzypek chce pracować i oferuje swoje usługi

Dziś, 3 grudnia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Może to najlepszy moment, by przypomnieć sobie, iż osoby niepełnosprawne są wśród nas i czasami bez naszej pomocy nie mogą funkcjonować w społeczeństwie. Wracamy dziś do niewidomego skrzypka z Kołobrzegu, który chce swoją pracą zarobić na życie.   

Nazywam się Mieczysław Bąk, jestem niewidomy od urodzenia i moją pasją oraz pracą jest gra na skrzypcach. Ukończyłem szkołę muzyczną pierwszego stopnia w szkole dla niewidomych w Laskach otrzymując dyplom z wynikiem celującym. Moje uczucia wyrażałem zawsze poprzez muzykę i nie przepuściłem żadnej okazji do wzięcia udziału w koncercie czy konkursie. Należałem do kilku zespołów wokalno-instrumentalnych, co rozszerzyło moje muzyczne horyzonty. Podczas mojej bytności w Bytomiu oprócz przygrywania wśród zgiełku miasta, uświetniałem swoją grą śluby, komunie i pogrzeby. Za mój główny atut uważam dar do improwizacji i polot interpretacyjny. Mieszkam obecnie w Kołobrzegu i gram na promenadzie. Zbliża się jednak zima, więc niepokoję się o moje dalsze zarobkowanie.

Mam w swoim repertuarze liczne utwory z gatunków takich jak muzyka klasyczna, popularna oraz disco. Szybko się uczę i jestem otwarty na nowe brzmienia (może z wyjątkiem jazzu). Biorąc pod uwagę zbliżający się okres świąt Bożego Narodzenia, oferuję bogaty wybór kolęd i pastorałek. Potrafię również upiększyć muzyczną warstwę liturgii dodając do surowości organ harmonię oraz wdzięczne brzmienie skrzypiec w pieśniach kościelnych na różne okazje.
Będę bardzo wdzięczny za nawiązanie ze mną współpracy.

W razie zainteresowania propozycją:  kontakt poprzez wiadomość e-mail na adres: miet@violinist.pl lub pod numerem 513 280 227. Z góry dziękuję za przeczytanie poniższego tekstu.

Oczekując na Państwa kontakt,

Mieczysław Bąk

Na zdjęciu: Szkoły Ponadgimnazjalne SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących – Mieczysław Bąk (z archiwum muzyka).