„Smutna przybudówka PiS-u” – marszałek Geblewicz odpowiada na zarzuty związkowców w sprawie budowy WSPR

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej działacze „Solidarności” stwierdzili, że to w kompetencji Zarządu Województwa leży budowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. W związku z wypowiedziami podczas tego spotkania, rzecznik prasowy województwa zachodniopomorskiego  Gabriela Wiatr przesłała stanowisko marszałka Olgierda Geblewicza w tej sprawie. Publikujemy je w całości:

W związku z tym, że podczas dzisiejszej konferencji prasowej „Solidarność” przerzuciła całą odpowiedzialność za budowę nowej siedziby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie na samorząd województwa przypominamy, że Rząd Prawa i Sprawiedliwości od 3 lat obiecuje pomoc w sfinansowaniu inwestycji. To przedsięwzięcie niezbędne dla regionu i bezpieczeństwa mieszkańców, którego koszty przewyższają możliwości finansowe Pogotowia. Minister finansów ma możliwość wsparcia z rezerwy budżetu państwa inwestycji tego typu.

Marszałek Olgierd Geblewicz wywalczył podobne wsparcie za czasów Rządu PO-PSL (2011 rok) dla szpitala w Zdrojach, uzyskując wówczas 35 mln. zł i to w czasie panującej recesji i trudnej sytuacji w budżetowej.

W przypadku nowej siedziby pogotowia w Szczecinie zarówno Rząd, jak i wojewoda obiecywali – również związkom zawodowym – przekazanie środków, które pozwolą zamknąć montaż finansowy. Dzisiejsze wystąpienie związkowców pokazuje, że „Solidarność” także poddała się w walce o uzyskanie tak potrzebnych Szczecinowi środków.

Marszałek Olgierd Geblewicz (który obecnie przebywa na Kongresie Europejskiej Partii Ludowej w Zagrzebiu), ostro skomentował dzisiejsze wypowiedzi przedstawicieli Solidarności na Twitterze:

Dzisiejsza „Solidarność” to prawdziwy wstyd dla tej prawdziwej. Smutna przybudówka PiSu. Prawdziwa walczyłaby o idee, o wartości i o Region!!! Oni boją się PiSu, jak OPZZ PZPRu za komuny. Odwagi. Powalczcie o pieniądze dla województwa. Należy się mieszkańcom” – napisał marszałek:

Więcej szczegółów nt. konferencji prasowej podało Radio Szczecin w materiale, który można zobaczyć: tutaj.

Do sprawy budowy WSPR wrócimy.