Duże zmiany w Starninie. Gmina Rymań przygotowuje się do rewitalizacji przestrzeni publicznej.

Już od stycznia rozpocznie się rewitalizacja w Starninie. Budowa remizy strażackiej, sali wiejskiej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – to główne założenia rewitalizacji przestrzeni publicznych w tej miejscowości. Na zaplanowane zmiany władze gminy Rymań pozyskały aż 85-procentowe unijne dofinansowanie, które Urząd Marszałkowski przekaże w ramach RPO WZ 2014-2020. Umowę wsparcia podpisali  w czwartek, 21 listopada 2019 roku w Rymaniu, wójt Mirosław Terlecki i członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska. 

 Rewitalizacja w Starninie obejmuje budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z salą wiejską oraz wyposażenie obiektów w sprzęt i niezbędne urządzenia. Ponadto przewidziano powstanie siłowni plenerowej, a także oświetlonego i ogrodzonego boiska. Nowa infrastruktura służyć będzie lokalnej społeczności  do organizacji zajęć edukacyjno-kulturalno-sportowych oraz zapewni bardziej atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, np. na świeżym powietrzu.

Koszt inwestycji Gmina Rymań wyceniła na prawie 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wyniesie ponad 1,1 mln zł. Fundusze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Środki na wdrożenie działań są efektem oszczędności, jakie pojawiły się przy realizacji innych zadań w ramach rozstrzygniętego jeszcze pod koniec 2018 roku konkursu. Wówczas to projekt zmian w Starninie – mimo pozytywnej oceny – nie mógł skorzystać z pomocy UE ze względu na wyczerpanie dostępnej alokacji.

Przedsięwzięcie, które zaplanowano od stycznia 2020 do sierpnia 2021 roku, wpisuje się w założenia 9 Osi „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich”.

 

1 thought on “Duże zmiany w Starninie. Gmina Rymań przygotowuje się do rewitalizacji przestrzeni publicznej.

  1. A gdzie coś dla Rymania ??? Orlik masakra . Nie ma porządnego placu zabaw dla dzieci . Nic się nie dzieje w tej mieścinie… W koło Rymania w mniejszych miejscowościach ludzie zgrani zawsze coś organizują !Zawsze coś się dzieje! Dzieci maja organizowane przeróżne atrakcje… A Rymań to tylko zaorać i las posadzić … Gdzie są ludzie którzy tam rządzą?? Nie maja małych dzieci to im nic nie potrzebne. Ludzie organizujcie coś bo wstyd dla tej miejscowości w porównaniu z mniejszymi wioskami…

Komentowanie zamknięte