Zaczyna się montaż światełek świątecznych. Kompozycja świetlna chwilowo zastąpi baner z bazyliką.

Zasadniczo nie wiadomo, z jakich powodów rozpoczęta – choć nieoficjalnie wiadomo, że chodziło o decyzje podjęte podczas sesji Rady Miasta, a niekoniecznie zgodne z życzeniami środowisk katolickich  – ale krucjata o krzyż na zarysie katedry kołobrzeskiej przy wielkim banerze na budynku Urzędu Miasta może przypadkiem zostać zakończona, a przynajmniej chwilowo wstrzymana (o całej “aferze” można przeczytać: tutaj lub tutaj. Jest to związane z faktem, że zgodnie ze specyfikacją przetargową jeszcze w tym tygodniu na miejscu baneru ma zawisnąć jak co roku kompozycja ze świątecznych światełek. Do 6 grudnia – również zgodnie ze specyfikacją przetargową – ozdoby świąteczne mają już świecić w całym mieście.

  • Firma zaczyna ten montaż już teraz, my otrzymaliśmy informacje, że do końca tygodnia ma być zainstalowana na ratuszu i budynku Urzędu Miasta, stąd ta zmiana dekoracji – informuje Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy prezydent miasta Kołobrzeg. – Zgodnie z ustaleniami, do 6 grudnia mają te ozdoby być zainstalowane w ustalonych punktach i firma taki ustaliła termin prac, by ze wszystkimi instalacjami zdążyć. Nie ma to związku z protestami dotyczącymi braku krzyża na zarysie bazyliki – dodaje.

Nie wiemy, jaka dokładnie będzie to kompozycja ozdobna, o jej wyglądzie przekonamy się już najprawdopodobniej pod koniec tygodnia.