Nadmorskie miejscowości z nowymi miejscami noclegowymi

Piękne, szerokie piaszczyste plaże przez cały rok przyciągają na Pomorze Zachodnie turystów z polski i z zagranicy. Dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich powiększy się nadmorska baza noclegowa. Do dyspozycji wypoczywających oddane zostaną kolejne miejsca, tym razem w gminie Darłowo i w Gąskach (gm.Mielno). Umowy z beneficjentami podpisał w Szczecinie dzisiaj, 8 listopada br. wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.
Pomorze Zachodnie to jeden z najpopularniejszych turystycznie regionów w Polsce. W 2018 roku w województwie zachodniopomorskim udzielono ponad 15 mln noclegów.
Wypoczynek nad morzem to jedna z najpopularniejszych form turystyki wypoczynkowo-rekreacyjnej w naszym regionie. Cieszę się, że unijne środki pomogą w powiększeniu bazy noclegowej w tej części województwa – mówił wicemarszałek Olgierd Kustosz.
W miejscowości Kopań (gm. Darłowo), w pobliżu jeziora Kopań oddanych do użytku zostanie kolejnych pięć jednokondygnacyjnych, całorocznych domków.  Unijne środki pomogą również w wyposażeniu nowo powstałego hotelu w Gąskach (gm. Mielno), położonego 400 m od morza. Aby obiekt był proekologiczny, właściciel wyposaży go w urządzenia zapewniające oszczędność energii elektrycznej takie jak: karty magnetyczne uruchamiające oświetlenie i urządzenia elektryczne, czujniki ruchu na korytarzach czy latarnie solarne do oświetlania terenu. Zakupione zostaną także materace wykonane z naturalnych składników oraz technorattanowe meble balkonowe.
Suma całkowitej wartości projektów to ok. 850 tys. zł. Dofinansowanie z PROW 2014-2020 wynosi ponad 400 tys. zł. Środki trafią do beneficjentów za pośrednictwem Stowarzyszenia Środkowopomorska Grupa Działania.
Podpisanie umów w ramach PROW 2014-2020