Była Cheerleaders z parkietów NBA prowadziła warsztaty taneczne „Kopalnia Diamentów”

Oksana Chodorowska Grujić dwukrotnie gościła w USA na zaproszenie Marcina Gortata, gdzie tańczyła podczas meczów NBA. Absolwentka Szkoły Baletowej w Gdańsku i Akademii Muzycznej w Łodzi w ramach projektu „Kopalnia Diamentów” Stowarzyszenia Taneczno- Sportowego “Vigor” odkrywała talenty w kołobrzeskich przedszkolach nr 3, nr 8 i nr 10. Do projektu włączyła się Szkoła Podstawowa nr 7.

Była Cheers oprócz popularyzacji tańca jako formy spędzania czasu wolnego, opowiadała dzieciom o możliwości spełniania marzeń, w czym pomaga ciężka praca, setki godzin treningów oraz wytrwałość. Wspominała, jak z dziecięcych marzeń znalazła się na parkiecie NBA, o nagranych reklamach w telewizji ogólnopolskiej i wielu teledyskach z gwiazdami polskiej estrady np. Cleo.

Warsztaty taneczne służyły poznawaniu różnych stylów tańca, a co za tym idzie rozbudzaniu zainteresowań i pasji tanecznych, odkrywaniu uzdolnień, “zarażaniu” pozytywną energią, jaka płynie z tańca. Pani Oksanie, obecnej trenerce w VSDS dzielnie towarzyszyły na zajęciach młodziutkie tancerki Vigoru, uczennice szkoły Podstawowej nr 7 – Messina Wroniak, Layla Harris i Julia Kowalczyk.

Łącznie w projekcie wzięło udział około 400 uczestników. Zajęcia były bezpłatne.

„Kopalnia Diamentów” to projekt dofinansowany ze środków budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg.