Od przyszłego roku za nieruchomości zapłacimy więcej. Turyści za opłatę uzdrowiskową również.

Mimo długich dyskusji podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Kołobrzeg, od przyszłego roku czeka nas podwyżka podatków, a turystów: opłaty uzdrowiskowej. Radni podjęli odpowiednie uchwały.

Opłata uzdrowiskowa pierwotnie miała osiągnąć maksymalny pułap, jakim jest kwota 4,48 zł, jednak wnioskodawcy z klubu radnych Nowy Kołobrzeg zaproponowali niższe stawki. Wzrośnie ona odpowiednio: dla dorosłych do 4,40 zł  i dla dzieci do 2,20 zł.

Więcej zapłacimy za nieruchomości. O ile nie odczuje ich aż tak zwykły mieszkaniec Kołobrzegu, o tyle przedsiębiorcy mogą mieć problemy. Podobnie jak podczas posiedzenia radnych w gminie Kołobrzeg (przeczytaj: Gmina: Maksymalne podwyżki. “To uderza w najbiedniejszych i przedsiębiorców”), tak  i podczas posiedzenia radnych miejskich, zaproponowano wzrost do maksymalnych stawek, w myśl których mieszkańcy zapłacą: w budynkach mieszkalnych – 0,81 zł od 1 metra kwadratowego powierzchni użytkowej, w przypadku działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej – 23,90 zł od 1 metra kwadratowego powierzchni użytkowej.

Komisja Komunalna proponowała obniżenie tej stawki do kwoty  23,30 zł, jednak ta poprawka nie uzyskała akceptacji większości radnych. Cały projekt uchwały przeszedł 11 głosami “za” przy 9 wstrzymujących się.