Od prezydent miasta po senatora, zabrakło tylko europosła. Platforma dziękuje za głosy (wideo)

  • To, co uzyskaliśmy w tych wyborach parlamentarnych jest olbrzymim sukcesem Platformy kołobrzeskiej – mówił poseł Marek Hok podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami, którego głównym celem było podziękowanie za udział w wyborach oraz oddane na ich kandydatury głosy.

Jak zaznaczył, podczas kampanii bardzo ważnym celem było, by przedstawiciele Kołobrzegu byli we wszystkich szczeblach samorządu. I tak się stało: starosta, prezydent miasta, członek Zarządu Województwa, poseł i senator to nie tylko mieszkańcy Kołobrzegu, ale również członkowie Platformy Obywatelskiej. Zarówno poseł, jak i senator dziękowali za wybór i za oddane głosy.

Janusz Gromek, pierwszy senator ziemi kołobrzeskiej, pozostał „sobą” i w dobrze znanym luźnym stylu opowiedział o nowej dla siebie sytuacji:

  • Jeszcze się nie przyzwyczaiłem. Gdy mówią „panie senatorze” to patrzę, na kogo to mówią, a to mówią już na mnie. Cieszę się, że Anna Bańkowska będzie kontynuowała pracę w Zarządzie, bo tam są pieniądze: i tysiąc złotych dla klubów sportowych,  ale i miliony na inwestycje. Nie będę jeździł samochodem do Szczecina, ale albo Pendolino, albo samolotem do Warszawy. Czuję się dobrze, bo zwyciężyłem, walka była niełatwa. Dużo pracowaliśmy, ostatnie tygodnie to była ciężka praca. Wyjazdy, rozmowy dożynki, nie dożynki i te inne pierogi, nalewki i takie tam, dały takie efekty. Jacy my byliśmy zmęczeni… Ale zwyciężyłem dzięki Kołobrzeżanom i tym, którzy głosowali na mnie w moim okręgu. Raz jeszcze chciałbym podziękować -mówił senator Janusz Gromek.

Obecnie zarówno poseł, jak i senator, szukają lokum na biuro poselsko – senatorskie. Być może dołączy do nich również europoseł Bartosz Arłukowicz, który również jest reprezentantem regionu zachodniopomorskiego w Parlamencie Europejskim. Janusz Gromek podał również swój numer telefonu, by każdy mógł się z nim skontaktować.

O komfortowej sytuacji mówił również starosta Tomasz Tamborski, który mówił o nowej siatce dróg jako pierwszym zadaniu, z którym zmierzy się razem z Anną Bańkowską, a kiedy pojawi się ustawa o zabraniu Zespołu Szkół Morskich powiatowi kołobrzeskiemu, będzie prosił o pomoc posła Marka Hoka oraz senatora Janusza Gromka. Więcej w materiale wideo poniżej.

Można się jedynie pokusić o komentarz, że podczas tego spotkania zabrakło europosła Bartosza Arłukowicza, który uzyskał mandat posła do PE również z naszego regionu. W Kołobrzegu dużo osób działało w ramach #BartekTeam na jego mandat. Przed wyborami do PE sam dzisiejszy poseł odwiedzał Kołobrzeg bardzo często. Niestety od majowych wyborów nie widzieliśmy go w Kołobrzegu, nie było spotkania z wyborcami choćby po to, by podziękować za ich głosy. Jest jednak nadzieja, że przy okazji biura poselskiego europoseł zdąży spotkać się ze swoimi wyborcami jeszcze przed upływem kadencji.