Pomóż uratować Kostkę – niewidomą suczkę, pragnącą miłości i ciepła…

Dramatyczna akcja kołobrzeskiej Fundacji „Ogon do Góry”. Pomocy potrzebuje Kostka – skrajnie wychudzona suczka, która potrącona przez auto, dochodzi do siebie pod czujnym okiem tymczasowych opiekunów i lekarzy. Suczka potrzebuje domu i opiekuna, który zrozumie jej chorobę i da tyle ciepła i miłości, na ile to tylko możliwe. 

  • Pod naszą opiekę trafiła Kostka – opowiada Ewa Wiśnios, wiceprezes fundacji „Ogon do Góry” . – Zabraliśmy ją spod Białogardu, gdzie pojawiła się późnym wieczorem nie wiadomo skąd, krążąc w kółko po ulicy… W wyniku czego potrąciło ją auto.

Kostka to skrajnie wychudzona suczka, której życie nie było łatwe. Pierwsze dni spędziła w lecznicy, gdzie została poddana badaniom w wyniku których została postawiona diagnoza: cukrzyca i uszkodzona wątroba. W wyniku cukrzycy Kostka straciła całkowicie wzrok. Dodatkowo stwierdzono głęboką ranę powypadkową na łapie. Wątroba jest w niewielkim stopniu uszkodzona prawdopodobnie w wyniku podtrucia. Siekacze są w dużym stopniu starte co może być efektem długotrwałego gryzienia metalowych rzeczy np. łańcucha.

SZUKAMY DLA KOSTKI DOMU TYMCZASOWEGO LUB STAŁEGO – apeluje Fundacja. Kostka ma około 7-8 lat.

  • Większość dnia przesypia, pięknie trzyma czystość w domu, do tej pory nie miała ani jednej wpadki. Wymaga chwili uwagi rano i wieczorem, kiedy przed podaniem posiłku należy zbadać jej cukier, a po posiłku podać insulinę. Kostka kocha się przytulać i być głaskana, dlatego takie chwile dla niej są na wagę złota! Niestety patrząc na jej stan wcześniej nie okazywał jej nikt ciepła i miłości

-dodaje E. Wiśnios. Zainteresowani mogą uzyskać szczegółowe informacje pod nr telefonu 724518022.

Jednocześnie przypominamy, że trwa zbiórka na miejsce, które pozwoli uratować nam niezliczoną ilość zwierząt nie martwiąc się o miejsce dla nich.  Chcesz pomóc stworzyć Raj Ogonów? Dorzuć cegiełkę! Szczegóły zbiórki tu:
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/rajogonow