Kołobrzeg z rodzinnych fotografii: Antoni Szarmach i jego klasa z “Trójki”, lata 70.

Kiedy, jak nie przy okazji jubileuszu Szkoły Podstawowej nr 3, można wspominać jej absolwentów? Na pewno wielu z nich pamięta – i mile wspomina – Antoniego Szarmacha, wieloletniego pedagoga, działacza społecznego, radnego, prezesa Ligi Morskiej i Rzecznej, Zasłużonego dla Miasta Kołobrzeg. Do dziś rosną przy “Trójce” drzewa, które sam zasadził i chyba śmiało można powiedzieć, że nie ma ucznia, który by nie wspominał z sympatią “Pana Antoniego”.

Jak widać na fotografii ze zbiórki harcerskiej z klasą, której był wychowawcą, zbiórka miała miejsce na pustym jeszcze wtedy placu przed SP3 – obecnym Skwerze Pionierów.

Z okazji tego niebagatelnego Jubileuszu wszystkim Absolwentom, Byłym i Obecnym Dyrektorom, Nauczycielom,  wszystkim Radom Rodziców, składamy serdeczne życzenia, bo minione właśnie 60 lat tej szkoły to również Państwa święto!

Na zdjęciu: Antoni Szarmach ze swoją klasą z “Trójki” . Rocznik: najlepszy! Harcerstwo pozostało w sercach wielu z nich do dzisiaj. Niestety, aktualne przepisy RODO są bezlitosne i z żalem, ale musieliśmy anonimizować ich twarze – wielu Kołobrzeżanom dziś bardzo dobrze znane 😉   Zdjęcie z połowy lat 70. minionego wieku.