O przełamanie z Tychami

Po dwóch porażkach z mocnymi rywalami czeka nas daleki wyjazd na Śląsk, by zmierzyć się z GKS Tychy. Patrząc na statystyki można powiedzieć, że jest to drużyna dla nas na przełamanie, ponieważ bilans pojedynków w ostatnich 3 sezonach to 4-2 dla Kotwicy. Warto dodać, że drużynie z Tych ciężko grało się z Czarodziejami z Wydm w szczególności w Kołobrzegu co pokazuje bilans 3-0.

Patrząc na roszady w składzie drużyny z Tych odeszli z niej Wieloch, Bogdanowicz oraz Maj, a w ich miejsce pozyskano Woronieckiego, Kędela oraz Wronę, który poprzedni sezon spędził w Kotwicy. O sile drużyny trenera Jagiełki będą stanowić z pewnością Jankowski, Szymczak, solidny Zmarlak oraz przy braku szybko łapanych fauli Wrona. Tyszanie jak na razie mają na swoim koncie wygraną na inaugurację z Biofarmem oraz porażkę na wyjeździe z Księżakiem.

Bez wątpienia liczymy na pierwszą wygraną Czarodziei z Wydm przed bardzo ciężkim meczem derbowym w hali Milenium z Czarnymi w najbliższą środę. Niestety mecz nie będzie transmitowany na żywo. Przypominamy, że sponsorem tytularnym Kotwicy jest Grupa Energa SA.

Ciekawostki statystyczne:

-Jakub Stanios potrzebuje 6 punktów, aby mieć 300 w barwach Kotwicy.

-Daniel Gruijć potrzebuje 2 zbiórek, aby mieć 500 w barwach Czarodziejów.

Energa Kotwica Kołobrzeg