2019: Strefa Wyborcy zaprasza do wspólnych rozmów. Kandydaci czekają na mieszkańców

Podobnie jak rok temu Strefa Mieszkańca, tak i teraz, na tydzień przed kolejnymi wyborami, w samym centrum miasta Kołobrzeg uruchomiona została strefa wyborcy. To miejsce, w którym poseł Marek Hok ubiegający się o kolejną kadencję, a także Janusz Gromek startujący do Senatu, będą chcieli rozmawiać z mieszkańcami przez najbliższy tydzień. 

  • Chcemy państwu przedstawić punkt, który mamy tu, za plecami. Rok temu to była strefa mieszkańca, dziś jest to strefa wyborów do sejmu, senatu. Chcemy by w ostatnim tygodniu to miejsce służyło nam wszystkim

-mówił poseł Marek Hok. To tutaj codziennie każdy zainteresowany może przyjść i porozmawiać o sprawach, które dla niego wydają się ważne i które zarówno poseł Marek Hok jak i Janusz Gromek mogą dla regionu lub najbliższego otoczenia zrobić.

W strefie postawiona jest tablica, z wypisanymi 5 punktami dla Kołobrzegu, tak zwana „Piątka dla Kołobrzegu”.

  • Nie jest to katalog zamknięty, dlatego zapraszamy każdego, kto interesuje się miastem, byśmy mogli rozmawiać. Wskazujcie punkty, które możemy razem rozwijać, wskazywać pani prezydent, staroście -mówił poseł Marek Hok i jak dodał, te punkty powstały w wyniku setek rozmów, które obaj kandydaci przeprowadzili z mieszkańcami.

Przypomnijmy, że są tu wypisane punkty dotyczące m.in. komunikacji, miejsc spędzania wolnego czasu, a także ochrony zdrowia. Zarówno poseł, jak i były prezydent miasta zapraszali mieszkańców do wspólnego uzupełniania tych punktów.

  • Do piątku, do ciszy wyborczej może się okazać, że ta tablica jest zbyt mała, że trzeba będzie ją zwiększyć. Chciałbym, byśmy byli tu aktywni -mówił poseł.

Codziennie przez tydzień zarówno Marek Hok, jak i Janusz Gromek, będą czekali na mieszkańców przez godzinę od 15.30 do 16.30. Janusz Gromek podkreślał, że jest to też program dla Polski i całego regionu.

  • To miejsce jest szczęśliwe – dodał były prezydent miasta, wskazując na umiejscowienie Strefy Wyborcy. – Rok temu nasza grupa miała to miejsce, a dziś nasza kandydatka jest prezydentem.

Więcej w materiale wideo.