Mozaiki z Domu Rybaka sprzedane prywatnemu właścicielowi. Rok 2020 będzie Rokiem Szerląga.

Trwa sesja Rady Miasta. Przed chwilą podjęto uchwałę o utworzeniu przyszłego roku rokiem Olgierda Szerląga. Przy okazji wiceprezydent Ewa Pełechata poinformowała wszystkich, że mozaiki z Domu Rybaka zostały sprzedane prywatnemu właścicielowi i zostaną przeniesione w inne miejsce. 

O sprawie, która była omawiana podczas komisji, pisaliśmy tutaj. Prezydent do obecnej uchwały nie wnosił uwag, jednak niemal wszystkie kluby nie uzgodniły jednolitego stanowiska. Radny Dariusz Zawadzki zwrócił uwagę, że ten projekt, by następny rok był rokiem Olgierda Szerląga,  nie wiąże się ze zbytnimi kosztami.
Wiceprezydent Ewa Pełechata poinformowała, że zespół ds zabytków zajmował się tą sprawą i podjął decyzję, ze względu na to, iż jest to własność prywatna, można byłoby sporządzić inwentaryzację 3D,  albo 4D – ale ta opiewała na kwotę 130 tysięcy.

  • Chcieliśmy przygotować zapytanie ofertowe. Ale właśnie dowiedziałam się, że właściciel te mozaiki sprzedał i nie mogę ingerować w umowę prywatną. Podmiot, który kupił te mozaiki, będzie chciał je zdemontować i przenieść w inne miejsce. Poprosiłam właściciela obiektu, by nas skontaktował, i czekamy – mówiła E. Pełechata.

Radni chcieli poznać właściciela, radny Zawadzki nawet pytał, czy to “nie fejk”.

  • No nie żartujmy. Nie jestem upoważniona do tego, by udzielać odpowiedzi, kto  z imienia i nazwiska, będzie właścicielem. Jeśli będzie to możliwe i uzyskam zgodę, przekażę państwu, ale nie w tej chwili – mówiła prezydent Anna Mieczkowska.

Fot. e-kg.pl