Niewidomy skrzypek oferuje swoje usługi. To okazja dla uczniów, by poznali świat osób niewidomych.

Niewidomy skrzypek, o którym pisaliśmy w materiale: Skandal na deptaku. Niewidomy skrzypek usunięty. Za granie otrzymał mandat 200 zł tym razem zwraca się z apelem do przedszkoli i szkół, w których mógłby najmłodszych zapoznać ze światem, w jakim żyje. “Taka forma nauki pozwoli pełnosprawnym uczniom zrozumieć problemy osób niepełnosprawnych, umieć reagować w odpowiedni sposób na ich sygnały oraz przede wszystkim zintegrować się z nimi, a co za tym idzie stworzyć relacje, które mogą przetrwać długie lata, a może nawet całe życie” – pisze pan Mieczysław. Jego propozycję dla szkół i przedszkoli przedstawiamy poniżej:

“Jako że pragnę zwrócić uwagę uczniów w Państwa szkołach i przedszkolach na sposób codziennego funkcjonowania osób z niepełnosprawnością wzrokową, chciałbym zaproponować wykład oraz prezentację na ten temat w Państwa szkołach. Taka forma nauki pozwoli pełnosprawnym uczniom zrozumieć problemy osób niepełnosprawnych, umieć reagować w odpowiedni sposób na ich sygnały oraz przede wszystkim zintegrować się z nimi, a co za tym idzie stworzyć relacje, które mogą przetrwać długie lata, a może nawet całe życie.

Prezentacja będzie głównie obejmować tematy związane z orientacją przestrzenną, (mapy, układanie tras), rozmaite sposoby na radzenie sobie z codziennymi czynnościami oraz nauczanie osób niewidomych (pomoce dydaktyczne, zapisywanie notatek). Poruszone również zostaną kwestie obsługi różnych urządzeń technologicznych. Chodzi tu o sposób użytkowania telefonu oraz komputera. Z doświadczenia wiem, że czasem trudno porozumieć się z osobami w pełni sprawnymi w kwestiach dotyczących specyficznych aspektów niepełnosprawności, toteż chciałbym uczulić uczniów na te kwestie.

Jeśli byliby państwo zainteresowani, proszę o kontakt pod numerem: 513280227″.

Na zdjęciu: Szkoły Ponadgimnazjalne SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących – Mieczysław Bąk (z archiwum muzyka).