Pod znakiem cyrkla i węgielnicy – tajemnice wolnomularstwa i współczesnej masonerii już w sobotę!

Muzeum Kołobrzeskie „Patria Colbrgiensis” zaprasza do piwnic miejskiego ratusza na kolejne wyjątkowe spotkanie. Przedstawiciel Loży Gwiazda Morza z Gdańska, oraz koszaliński archeolog, poprowadzą nas poprzez tajemnice wolnomularstwa. Podczas spotkania dowiemy się o historii działalności Loży Wilhelm zur Manskraft zu Colberg.

– Kim byli dawni kołobrzescy masoni? Czym się zajmowali? Gdzie mieściła się ich siedziba?

Na „wszystkie pytania” odpowiedzą uczestnikom spotkania Wojciech Mościbrodzki i Andrzej Kuczkowski.

Wojciech Mościbrodzki piastuje funkcję Zastępcy Wielkiego Mistrza Wielkiego Wschodu Rzeczypospolitej Polskiej. Opowie on o genezie powstania wolnomularstwa oraz o współczesnej masonerii. Wystąpieniu towarzyszyć będzie prezentacja bardzo rzadko pokazywanych publicznie przedmiotów używanych przez polskich masonów.

Andrzej Kuczkowski postrzegany jest w środowisku, jako specjalista z zakresu zgłębiania tajemnic historii wolnomularstwa na Pomorzu. Kurator wystawy „Deszcz pada na Świątynię! Masoni w Koszalinie i na Pomorzu w latach 1777-1933″.

Muzeum w ratuszu zaprasza na wolnomularski wieczór dnia 21 września o godz. 18:00. Wstęp oczywiście dla wszystkich światłych zainteresowanych – wolny.

ZWYCIĘZCĄ JEST HISTORIA!