Mieszkaniec gminy Dygowo z amfetaminą

Policjanci z kołobrzeskiej komendy nie ustają w walce z przestępczością narkotykową. Tym razem efektem pracy kryminalnych jest zabezpieczenie ponad 130 gramów amfetaminy. Zatrzymanemu mieszkańcowi gminy Dygowo za posiadanie znacznych ilości narkotyków może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W trakcie przeszukania pomieszczeń jednego z mieszkań w gminie Dygowo funkcjonariusze ujawnili ponad 130 gramów proszku. Narkotyki umieszczone były w foliowych zawiniątkach.

Kryminalni zabezpieczoną substancję poddali wstępnym badaniom potwierdzając, że jest to amfetamina. 32-letni posiadacz zakazanych ustawą substancji został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po zebraniu przez policjantów niezbędnego materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, za które może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator Rejonowy w Kołobrzegu wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji.